Edc titreme ve vuruntu

Atom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aracım captur ama bilgi amacli yazıyorum. Epeydir aracta titreme vardi 2.viteste. 1. Vitese duserkende kuuuut diye ses geliyodu. Servis garanti kapsaminda kavramayi degsitirdi. Hic bir sorun kalmadı. Ancak 1 e atmasi gereken 10km hizlarda hala 2. Viteste kalkma egilimi devam ediyor. Ama vites gecisleri .kalkis .serilik .yakitim dustu. İlk cslismada titreşimli calisiyodu oda gitmiş. Guzel olmus.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aracım captur ama bilgi amacli yazıyorum. Epeydir aracta titreme vardi 2.viteste. 1. Vitese duserkende kuuuut diye ses geliyodu. Servis garanti kapsaminda kavramayi degsitirdi. Hic bir sorun kalmadı. Ancak 1 e atmasi gereken 10km hizlarda hala 2. Viteste kalkma egilimi devam ediyor. Ama vites gecisleri .kalkis .serilik .yakitim dustu. İlk cslismada titreşimli calisiyodu oda gitmiş. Guzel olmus.

geçiş olsun süper olmuş güle güle kullanın,

2den 1e 10km/h atmamasına takılmayın gayet normal başka arkadaşlarda bahsetmişti tam benim araç (aynı yani 1.5dci edc) henüz 3000kmde 1-2 aylıkken oda birebir aynısını yapıyordu akabinde benimkidemi arızalı dedim meslekdaşlarımkine baktım onlarda öyle yani normali bu zaten aracın.

araç ancak 3-4kmlere inince 1e atıyor sanırsam özetle korkmayın normal

Atom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamam teşekkür ederim. Ancak bu sekilde 2 ile devam etmesi baski balataya extra bir yuk olarak donmuyormu. Yani ömrünü yine kisaltiyor

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamam teşekkür ederim. Ancak bu sekilde 2 ile devam etmesi baski balataya extra bir yuk olarak donmuyormu. Yani ömrünü yine kisaltiyor

üreticin muhakak bildiği hesapladığı bir durum vardır, atıyorum 2deki baskı ile 1deki baskı ayrı baskılar (biliyorsunuz içinde 2 baskı balata mevcut biri 1-3-5 diğeri 2-4-6) ve aşınma payını paylaştırmaya çalışıyor olabilir.

el nihayetinde en çok aşınan her zaman 1i ve 3ü paylaşan baskı olur bu sebeble yükü biraz 2-4-6ya bakan 2inci baskıyada hususi paylaştırıyor olabilir.

bu sadece bir fikir hani bildiğimden değil ama dediğim gibi sizin aracın yaptığı gayet normal ve üretici hakkiketden bir bildiği vardır siz rahat olun

Atom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla hocam sikinti giderilmis halde gorunce hele birde arabanin ic dis temizligini yapmışlar. Disarda bu kadar temiz yapmıyorlar. Camurluk agzindaki plastik parca disarda duruyordu. Onu bile takmis adamlar. Valla cok sasirdim.

Atom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bana verdikleri kagitta
Debriyaj seti dc4
Fren aksam temizleyici
Ei ynd prog vites kutusu beyni
Ei sök tak debriyaj diski
Gi sök tak vites kutusu grubu
Diye birşeyler yaziyor. Sadece debriyaj seti tegismis digerlerini söküp temizleyip geri takip program atilmis olarak mi anlayalim. Yarin aracagim merak ettim

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar benim 1.2 tce Captur da yavaşlarken sanırım 2 den 1 e geçerken hep bir vuruntu oluyor. Bu bir bende mi oluyor, notmal mi bilemedim. Servise gidip höstereceğim de servislere bile güvenemiyorum malumunuz... Var mı fikri olanınız?

MX5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bana verdikleri kagitta
Debriyaj seti dc4
Fren aksam temizleyici
Ei ynd prog vites kutusu beyni
Ei sök tak debriyaj diski
Gi sök tak vites kutusu grubu
Diye birşeyler yaziyor. Sadece debriyaj seti tegismis digerlerini söküp temizleyip geri takip program atilmis olarak mi anlayalim. Yarin aracagim merak ettim

Degisen parcalar icinde sokulup takilan parcalar icinde ayni aciklamayi yaziyorlar.

“Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayın”

İnstagram: @flu_e_nce
Twitter : @tanseler
İmessage : tanseler@me.com

chetaq

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla hocam sikinti giderilmis halde gorunce hele birde arabanin ic dis temizligini yapmışlar. Disarda bu kadar temiz yapmıyorlar. Camurluk agzindaki plastik parca disarda duruyordu. Onu bile takmis adamlar. Valla cok sasirdim.

Şaşırmalarımız hep böyle olsun :) Böyle servisler eksik olmasın.

Memnun kaldığınız servisin adını da paylaşın ki o servise de, o servisi kullanacaklara da bir faydası olsun.

timucintur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Dostum hayırlı olsun güle güle kullan aracını. Benimde clio 1.5 edc aracım var. benzer sorunlar bende de var. Sorunu servise ifade ederken nasıl açıkladın? Bazı servislerde "bunlar hep böyle " diyip geçiştirmeye çalışıyorlar. Bende garantim bitmeden baskı balata aksamını garantiden değiştirmek için mücadele edeceğim. Bu konuda yardımcı olabilir misin?