Edc vites kararsizligi

Dolunayrfc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba aracımı ilk aldığımdan beri titreme yapıyordu serviste kavrama noktası ayarlaması yaptırdık düzeldi bir ay sonra tekrar başladı titreme yapmaya sonra servise götürdüm garanti kapsamında kavraması değişti Şuan titreme yok fakat hep ikinci viteste yürümeye çalışıyor manuel moda almazsam durmadığım sürece ikide yürümeye Çalışıyor muhtemelen bizim kavramaları bitiren şey de bu bunun önüne geçmenin bir yolu var mı

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kavrama noktasi kalibrasyonu yaptirdiniz sanirim yine servise gidip durumu belirtin 1-3-5 ve 2-4-6-R kavramasi var 1-3-5 de sorun olabilir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende bi ara gidip kavrama kalibrasyonu yaptirmayi düşünüyorum. Sorunum yok ama suan 165000 km aracim

Dolunayrfc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam servisin çözebileceğini pek sanmıyorum edcnin çalışma prensibi ile alakalı bir durum bu galiba dışardan program atma gibi bir durum yok mu bu bence bir tek böyle çözülebilir gibime geliyor kavrama sağlamken pek hissedilmiyor fakat kavramın biraz inceldiği zaman titremeler başlıyor

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba aracımı ilk aldığımdan beri titreme yapıyordu serviste kavrama noktası ayarlaması yaptırdık düzeldi bir ay sonra tekrar başladı titreme yapmaya sonra servise götürdüm garanti kapsamında kavraması değişti Şuan titreme yok fakat hep ikinci viteste yürümeye çalışıyor manuel moda almazsam durmadığım sürece ikide yürümeye Çalışıyor muhtemelen bizim kavramaları bitiren şey de bu bunun önüne geçmenin bir yolu var mı

Edc ve dag gibi sanzimanlar ekonomi uzerine yapildigi icin araci mumkun olan en dusuk devirde yurutuyor haliyle arac durmadigi vakit surekli 2. Viteste hareket ediyor. Aslinda 1. Den 2. Gecerken 2200-2400 devir gibi degisim yapsa ne sacmalama isini yapacak ne de titreme yapacak. Ozellikle ilk vitesi cok dusuk devirde yukseltiyor. Servise hatta sordum ayarlarla oynayamaz miyiz diye ama girmiyorlar o topa. Belki tuning islemleri ile ilginen arkadaslar vites oranlari ile gerekli ayarlamayi yapip sorunu cozebilirler. Ayni islem vites kuculturken de yasaniyor fakat kuculturken titreme yapmiyor asiri bi ses cikiyor.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dolunayrfc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben yazılımcılara sordum bu durumu yazılım atılırsa düzelir dediler edcnin sapıtma sebebi yetersiz tork geldiği için dedi Fakat yazılımlı bir arkadaş vardı forumda üye oda aynı sorunları yaşadığını söyledi

Son düzenleme:

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben yazılımcılara sordum bu durumu yazılım atılırsa düzelir dediler edeceğin sapıtma sebebi yetersiz tork geldiği için dedi Fakat yazılımlı bir arkadaş vardı forumda üye oda aynı sorunları yaşadığını söyledi

Kac kere yazilim guncellendi kac kere ayar yapildi inanin hatirlamiyorum artik hala ayni biraktim kendi haline :) belki benim sanzimanda bi sikinti vardir yazilimla duzelten de olmus.

Dolunayrfc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Otomatik arabadan sogudum resmen ayrica garantisi olmasaydi kavrama masrafi bana kalicakti 8.100 lira ekonomik araç sozde

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kac kere yazilim guncellendi kac kere ayar yapildi inanin hatirlamiyorum artik hala ayni biraktim kendi haline :) belki benim sanzimanda bi sikinti vardir yazilimla duzelten de olmus.

Kavrama kalibrasyonu ne faydasi oluyor siz hic yaptırdınız mi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kavrama kalibrasyonu ne faydasi oluyor siz hic yaptırdınız mi

Muhtemelen yapilmistir ama servise gittigimde bi sorayim yine. Eger o sekilde duzelirse uzerimden yuk kalkmis olacak. İlk zamanlar cok takmistim bu olaya ama artik onemsemiyorum alistim galiba [emoji3]