EDC Vites sorunu Fluence 2. Vitesten yukarı çıkmıyor.

olgun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar;

bundan yaklaşık 1 yıl önce 2012 model 1.5 DCI EDC 110bg. Extreme Edition bir araç aldım. km. 100.000 'de. alıdıktan 1 ay sonra yetkili serviste ağır bakımları dahil tüm bakımları yaptırdım. şu anda yıllık bakıma 3 ay var.
ilk 6 ay bir sorun yaşamadım. ilk kez bundan 4-5 ay önce sıkışık trafikte 1-2 viteste gidiyordum. trafik açıldı gaza bastım ancak araç devir yükseliyor ancak vites çıkmıyordu manuele aldım gördüm ki 2. vitesten yukarı çıkmıyor. Ekrandada "vites kutusunu kontrol ettirin" yazıyor. kenara çekip kontağı kapatıp açtım düzeldi. bu sorun ayda 1-2 kez oluyor. bir an önce servise götüreceğim ancak riskli bir durum geçen köprü trafiğinde oldu trafik açıldı 2. viteste sol şeritten emniyet şeridine geçmek çok riskliydi.

bu sorunu yaşayan oldumu? konu hakkında fikri olan varsa paylaşabilirmi.
teşekkürler.

Son düzenleme:

matchmaker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eğer bir gün vites kutusunu kontrol ettirin yazısı çıkarsa işte o gün korkun.. ama şu anda bir sıkıntı yok gibi arada böyle yapıyor

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar;

bundan yaklaşık 1 yıl önce 2012 model 1.5 DCI EDC 110bg. Extreme Edition bir araç aldım. km. 100.000 'de. alıdıktan 1 ay sonra yetkili serviste ağır bakımları dahil tüm bakımları yaptırdım. şu anda yıllık bakıma 3 ay var.
ilk 6 ay bir sorun yaşamadım. ilk kez bundan 4-5 ay önce sıkışık trafikte 1-2 viteste gidiyordum. trafik açıldı gaza bastım ancak araç devir yükseliyor ancak vites çıkmıyordu manuele aldım gördüm ki 2. vitesten yukarı çıkmıyor. kenara çekip kontağı kapatıp açtım düzeldi. bu sorun ayda 1-2 kez oluyor. bir an önce servise götüreceğim ancak riskli bir durum geçen köprü trafiğinde oldu trafik açıldı 2. viteste sol şeritten emniyet şeridine geçmek çok riskliydi.

bu sorunu yaşayan oldumu? konu hakkında fikri olan varsa paylaşabilirmi.
teşekkürler.

Servis yazilimla kurtarabilir belki zaman kaybetmeden ( daha fazla soruna neden olmadan ) servise goturup gostermenizde fayda var. Yazilimla duzelmes ise en azindan ne oldugunu, neye mal olacagini, ne kadar kullanilabileceginizi orgrenirsiniz kafaniz rahat olur.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

grkm16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yüzde 90 beyin arızasıdır. Eğer aracınız bugüne kadar hep yetkili servis bakımlıysa renault buna destek olacaktır. Ben de aynı problemi yaşamıştım. 2-4-6-R viteslerine geçmiyordu. başta bir kaç sefer böyle uyarı verdi geçti daha sonrasında kalıcı oldu

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Beyin arızası

olgun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cevaplar için teşekkürler. servise gittiğinde bir gelişme olursa yazarım.

SEZZERS

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Edc şanzuman kronik sorunu bu. Genelde araç aniden sıkıştırılınca oluyor. Telaşa gerek yok çok zorda kalırsanız kutup başını sökün 10dk sonra tekrar takın düzeliyor. İyi günler

GM 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi