EDC Vites topuzu mandalı

tokyo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar,

Forumda daha önce okumuştum edc vites topuz mandalının kırıldığını veya yerinden çıktığını. Dün başıma gelince de ayrıca tecrübe etmiş oldum.

Seyir halinde kırılınca/çıkınca eve kadar devam ettim. Sonra vites kolunu söktüm ve kenarlarındaki plastikleri ayırdım, mandal mekanizmasını söktüm. Bu mandal yay kısmının oraya çift taraflı delikler ile tutturulmuş ve abs (bakalit) bir malzeme olduğu için tırnaklar kırılmış.

Velhasıl kelam, 2-3 saatlik uğraş sonucu evdeki malzemelerimden o halkalara benzer halkalar ile güçte olsa yayı oturtmayı başardım ve araçta denedim. Sonuç, şimdilik çalışıyor.

Topuz fiyatları ve sadece mekanizma fiyatlarını da araştırmaya başladım.

En ucuz 200 TL - En pahalı 600 TL civarında topuzlar.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Elinize sağlık.Nasıl söküleceğini merak eden arkadaşlara videonun faydası olur;

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birkaç hafta önce servis bana 1000TL dedi. İnternette 200TL olan parça 5dk işçilik için. Nereden soyacaklarını şaşırıyorlar.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Serviste fiyat gerçekten çok abartılı.Serviste satılan orjinal de yanlış bilmiyorsam Çin'de üretiliyor benim videoda paylaştığımda.Ama tıpkı ülkemizde olduğu gibi Çinde de yansanayi üretimi var.Orjinal yazıp 200 TL'ye satılanların orjinalliğine çok güvenmemek lazım.Ya Çin'den bir alt kalite yan sanayisini getirip burada satıyorlar ya da mandalı kırılmış olanlardan toplayabildiklerinin mandalını değiştirip kullanıyorlar.Bana bir tane denk geldi o şekilde.Bir arkadaşın arabasının vites topuzunu değiştirdik.219 TL ye almıştı sanırım.Malzeme kalitesi gözle görülür bir şekilde daha kötüydü .Ağırlıkları bile farklıydı.Kutusu çakmaydı.
İş görüyor mu?Evet.Önemli olan da o zaten.Ne kadar gider?6 aydan fazla oldu sanırım kullanıyor.

Son düzenleme:

tokyo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün Genel Merkezden aradılar ve garantisi bitmiş dahi olsa bu araçlardaki hatayı kabul ediyoruz ve ücretsiz değişim için servise bekliyoruz dediler. Markanın ardında durmak bu olsa gerek, harikasınız Renault...

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Bugün Genel Merkezden aradılar ve garantisi bitmiş dahi olsa bu araçlardaki hatayı kabul ediyoruz ve ücretsiz değişim için servise bekliyoruz dediler. Markanın ardında durmak bu olsa gerek, harikasınız Renault...
Aynen katılıyorum.Hayırlı olsun.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tokyo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen katılıyorum.Hayırlı olsun.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkürler.

Sonucu da yazayım : Ücretsiz değişim dün yapıldı.