EGR valf temizliği !!!

pusucu-tr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar merabayın bende reno trafik var 186 binde araç kasmaya ve kalkışlarda tırlamaya başladı ara sırada gaz takılı kalıyor vites aralarında gazdan ayagımı çektigim halde gaz vermeye devam ediyor bu arızanın sebebine servis debriyaj diyor acaba EGR temilenmedigi için yaparmı LÜTFEN YARDIMCI OLURMUSUNUZ

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar merabayın bende reno trafik var 186 binde araç kasmaya ve kalkışlarda tırlamaya başladı ara sırada gaz takılı kalıyor vites aralarında gazdan ayagımı çektigim halde gaz vermeye devam ediyor bu arızanın sebebine servis debriyaj diyor acaba EGR temilenmedigi için yaparmı LÜTFEN YARDIMCI OLURMUSUNUZ
Dediginiz problemin egr ile alakası yok serviste bilgisayara baglamak ta ve bir uzmanın görmesinde fayda var ama egr temizliği yaptirmanizda fayda var

pusucu-tr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekür ederim arkadaşim dün 4 tane servise gittim cihaza baglattim hiç biri sorunu göremedi egr yi temizleyim diyorum alakasi yok egr nin
yakita ve gaz sorunuyla ilgisi yok deyip temizleyemeyiz deyip salliyorlar neden temizlemiyorsunuz bedavami yapicaksiniz parasiyla deilmi işimiz çok ve trafigin egr si çok pis bi yerde çok zor ugraşamayiz derler

erdinc.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba , Benimde konuyla ilgili bir sorum olacak. Benimde megane 2 dinamik model bir aracım var. Resimlerde görülen parça araçta mevcut, hatta o bölümde ufak bir yağlanma olmuş. Fakat sorum şu , benimkinde resimlerde görünen kablo baglantısı yok boş bir soket takılmış oraya. Bu fonksiyon benim aracımda aktif değil mi acaba ? Eğer değilse yine de söküp temizlememe gerek var mı ? Şimdiden teşekkürler.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Ekimin ilk haftası F/Kangoo İnanlar'da yıllık bakıma girecek, servisteki arkadaşlarla konuştum EGR valfini de temizleyecekler, bir de carbon clean yapılacak aracıma, kilometresi 68.000 oldu bu temizliğin faydası olacağını söylediler...
Abi öncelikle doğum günün kutlu olsun. Egr valfini temizletmiş miydiniz , durumu nasıldı ve bu işlemin ücreti nedir ? Selamlar

aytamal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de EGR ile birlikte turboyu temizlettim, çekişte %15 kadar bir artış oldu. Ki olmasa bile temizlik iyidir. Elden geçmiş oldu. Ama turbo basınç sensörünü değiştirmek zorunda kaldı. Bilgisayara bağlayınca arıza gösteriyordu. Belki temizleseydim düzelirdi ama acemilik işte.

Mekanik olarak EGR iptalini duymadım ama katalizör iptal edilebiliyor.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Ben de EGR ile birlikte turboyu temizlettim, çekişte %15 kadar bir artış oldu. Ki olmasa bile temizlik iyidir. Elden geçmiş oldu. Ama turbo basınç sensörünü değiştirmek zorunda kaldı. Bilgisayara bağlayınca arıza gösteriyordu. Belki temizleseydim düzelirdi ama acemilik işte.

Mekanik olarak EGR iptalini duymadım ama katalizör iptal edilebiliyor.
Hayırlı olsun.egr ve turbo temizliği için ne ücret odediniz?

34VR1415

aytamal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
EGR temizliği, katalizör boşaltma ve mazot filtresi değişimi toplam 200 TL. Turbo sökümü, temizliği ve bakımı (150.000 devir ve 10 bar basınçta test edildi, pervane milinde balans vardı, düzeltildi) 150 TL. Bunların hepsi Adana Yeni Sanayi'de yapıldı.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
EGR temizliği, katalizör boşaltma ve mazot filtresi değişimi toplam 200 TL. Turbo sökümü, temizliği ve bakımı (150.000 devir ve 10 bar basınçta test edildi, pervane milinde balans vardı, düzeltildi) 150 TL. Bunların hepsi Adana Yeni Sanayi'de yapıldı.
Teşekkürler fiyat iyi Hayırlı olsun güle güle kullanın

34VR1415

Özgür Çetin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benım araçdada galiba EGR ya kurum bağladı ya başka bişey:D
Bilgsiayara baglayınca hata veriyor.Temizletcektşk kaldı.O şekilde binmeye devam