Egsozdan gelen ses

Ahmet Mert

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
beyler renaultların bir çok modelinde kronik hastalık olan egsozdan gelen takırtı sesi artık kulaklarımı tırmalamaya başladı yokmudur bunun çözümü ne yaptıysam sesi kesemedim biyere gidince kendımı külüstüre biniyormus gibi hissediyorum.

Mert K2

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 aylık aracımda dahi aynı sorunu yaşıyorum. Anlamadığım bağlantılarında mı bi eksiklik var o yüzden mi titriyor takırtı yapıyor yoksa altını bi yere sürttümde patladı vs mi. gerçi symbol leri offroad için üretmişler yerden yarım metre yüksek bir arabanın orta susturucusu nasıl patlar ayrı bi konu.. bende başka bir problem oldugunu düşünüyorum.. daha önce yaşayıp çözüme ulaşmış arkadşlardan cözüm bekliyoruz :)

Ahmet Mert

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
egsoz sisteminde sıkıntılı olan bir parça yok. kronik bir sorun. rölantide demir demire çarparmış gibi bir ses çıkıyor. çok sinirime dokunuyor bi kaç yol denedim ama ses kesilmedi... kesilse bile bi müddet sonra tekrar başladı

Mert K2

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
video paylaşacağım aynı sorun .

cndnztrk

Candan Öztürk, T.C. Vatandaşı , SAMSUN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben de aynı sorundan muzdarip biri olarak tamircime gösterdim egzosçuya gönderdi "o bilir " dedi bildi artık o ses yok fakat katalitik parçalanmış hafif bir zırıltı kaldı.

hardware48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ahmet kardeşim merhaba evet bu sıkıntı aşağıyukarı bi hastalık, bunun çözümü ya 25 tl vererek renault servisinde arka bağlantı lastik takozunu değiştirebilirsin fakat önermem 3-4 ay sonra tekrar çatlama yapıp eriyecek benim çözümüm egsozcuya gitmeni tavsiye ederim aradan şöför altında rolantide çalışırken sallantıdan vuran kısmı 35-40 cm keserek keçeli esneyebilir egsoz parçası koyuyor kaynaklıyor sıkıntı kalkıyor ben öyle yaptım foto istersen atabilirim ben böyle yaptım gayet temiz bir sesi var artık.

Ahmet Mert

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o dediğiniz parçayı bana spiral diyerek tanıttılar ve taktırdım lakin tekrar ses yapmaya başladı. bende kendi çözümümü buldum resım cektığımde paylasıcam cok basit ve maaliyetsiz.. yardımınız için teşekkür ederim..

hardware48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o dediğiniz parçayı bana spiral diyerek tanıttılar ve taktırdım lakin tekrar ses yapmaya başladı. bende kendi çözümümü buldum resım cektığımde paylasıcam cok basit ve maaliyetsiz.. yardımınız için teşekkür ederim..
aynen ahmet, egsoz spirali doğru dedin sorun çözüldü ise ne mutlu

Aless

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar ; Konuyu hortlatmıs gibi olacam ama yeni konu açmak yerine buraya yaziyim dedim. Sanırım herkesin egzoz problemi aynı bendede aynı problem var egzozda sanki bozuk para varmıs gibi . Ahmet mert arkadasımızın maliyetsiz kesin cozumu nedir acaba ...aracı bu sorundan ben 3 kez babam ise 2 kez götürdü . babamın götürdükleri ustalar sürekli birsey yok aracta masraf acma abi diyerek geri yolluyorlar. benim gittiklerimde ise 3 farklı olay oldu .
1. usta manifolt değisecek dedi
2. usta egzoz değisecek dedi
3. usta egzoza demir soktu aşağı doğru eğdirdi 2 saatliğinede olsa o ses gitti fakat sonra yine geldi.

iyi forumlar . . .

anilsoner

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
beyler aynı sorun bende var ve ses rolantideyken artıyor 20 30 km hıza çıkınca kesiliyor bunu çözen arkadaşlar nolur çözümünü yazın bizde kurtulalım şu dertten :(