Egzoz emisyon ölçüm sisteminde arıza var hatası alıyorum

fatihz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Laguna 2 1.6 LPG li aracımızın sorunlarıyla boğuşup duruyoruz bu aralar, şimdi de sesli bilgisayar "Egzoz emisyon ölçüm sisteminde arıza var" uyarısı veriyor ve motor arıza ışığı sürekli yanıyor, araç dururken gaza hafif yüklenince devir saatinde garip dalgalanmalar da oluyor bazen, triger değiştikten sonra birilerinin daha başına geldiğini duymuştum, triger değişirken söktükleri bir siviçi yerine tam oturtmadıklarından bu sorun ortaya çıkmış. sorun bundan olabilir mi? bu soket tam olarak nerede bilen var mı?.

mehmet2123

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de Aynı Sorun Var Dedikleri Gaz Kelebeği ve Tüpü Aldığınız Yere Bağlı Ama Bilmiyorum Alıştım Artık :D

gktg

Göktuğ EKİNCİ
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bobinlerinizi kontrol ettirin derim yada buji araç yakıtı yakmadığı çiğ attığı zaman bu uyarıyı veriyor. bende bi kaçkere verdi sonra bobin bozuldu değiştirince bir daha vermedi :)

engo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de bu sorun vardi 10 gun once motor isi yaniyor lpg panelin ordan siren sesi gibi oten bir ses geliyordu 3 gun once isik sondu bilgisayar konuşmuyor ama siren sesi halla lpg panelinin ordan geliyor acaba basima daha buyuk bir sorunmu aldim yardimlariniz biligisi olaninda bilgilerini bekliyorum

engo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yan aynaların iç düğme çalışmıyor ne kalıyor aynaları nede ayar yapabiliyorum yardımcı olurmusunuz

tkncr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende de aynı sorun oldu. motor ışığı yandı ve " Egzoz Emilsiyon denetim sisteminde arıza var " diyor. ama aracın gidişatında anormal bir durum yok.

Bu konuda tecrübeli arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim

almin11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
"Egzoz Emisyon denetim sisteminde arıza var"

uyarısı ve motor arıza lambasının yanması benim arabada vardı. Sadece O..T ten benzin ve lpg alınca düzeliyor...