Egzoz emisyon ölçümü sistemi Hk.

Ruhsatin kaldırılması hakkında dusunceniz

• Kullanılan toplam oy
    6

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle merhaba abilerim ve kardeslerim.

Bugün egzoz emisyonunu yaptırdım ve gectim. Ancak ölçüm değerleri olan kağıdı vermediler bende sordum bu nedenini bana bu sene bu şekilde olduğunu ve Ocak ayından sonra egzoz emisyon ruhsatının kalkacağı ve sistem ölçüm değerlerinin sisteme işleneceği soylendi. Yani dijital ortama gecilecekmis. Bende bilginiz olsun diye sizinle paylaşmak istedim.
Benimde bir sorum olacak size bu uygulama sizce nasıl olur iyimi, kotu mu düşüncelerinizi ve elestrilerinizi bekliyorum.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Değişen pek bişey olmaz . Sistem aksaklıkları da eklenirse başımız daha fazla ağrır

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim duyduğum. Bircok egzoz emisyon veren yetkili servisler arac gitmeden dahi verenler mercek altina alinacak. Kamera ile kayit edilip hortum takildimi takilmadimi,degerler normal mi anormalmi olduğu sistem tarafindan izin onay cercevesinde verileceği ki boyle olursa çok sıkıntı olacak gibi

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi olur,ticariler hersene yaptırdığından kağıt doluyor ,ayrıca boşuna taşıyoruz ,

Ayrıca bu sene tuvturk de egzos muayenesi için devir ölçme cihazı da koymuşlar ölçene kadar baya gaz verildi.Bir daha dışarıda yaptırıp öyle gidicem.

Ayrıca ruhsattaki muayene tarihi yazan yaprakta kalktı çok iyi oldu artık ruhsat tek yaprak olacak.Egzos muayene kartıda kalktığına göre.

Aslında plaka tanıma sistemiyle tuvturk sistemini eşleştirecekler muayene olmayan araç kameradan otomatik tespit edilip ceza yazılacak sonrakinde trafikten çekilecek.Böylece muyeneden kimse kaçamaz.10 yılda belki bir veya iki defa çevirmeye denk gelmişimdir onda da ruhsata değil gbt ye bakılıyor.

Denetleme sistemleri otomatik olmalı.Sürücüler denetlendiğini hissetmeli yoksa herkes kaçış yolu arıyor.Örneğin kışın muayeneye gidiyorsun yaz lastiği var tuvturk sadece diş derinliğine bakıyor halbuki kış lastiği sezonu başlamış :) neymiş ona polis bakacakmış,ayağına gelmiş neymiş mevzuatmış sistem ağır işliyor.trafik denetlemeleri çok yetersiz.