Egzoz kokusu

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba. Aracım yoğun trafikte ve klima açık modunda seyir halinde iken öndeki aracın egzoz kokusunu içeriye veriyor. Bunun sebebi ne olabilir. Ayrıca aracımda en son olarak turbosunu revizyon ettirmiştim. Revizyon öncesi aracımda böyle bir sorun yok idi. Acaba manifolt veya hortumlarda Kaçak olabilir mi veya polen filtresi neden mi kaynaklanıyor olabilir?

HPI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öndeki aracın egzozu olmasın içeri giren. Bazen ben de karşılaşıyorum o durumla. Öndeki aracın egzozu aracın havalandırmasından içeri giriyor. Öyle olunca aracın havasını içeride dolaştırıyorum.

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dostum zaten yukarıda belirttim kesinlikle öndeki aracın egzoz kokusunu icerye veriyor. Ama bu filtreden mi yoksa hortumlarda Kaçak mı var bilemiyorum.

HPI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araçta bir sıkıntı olduğunu zannetmiyorum. Aracın sileceklerinin altında hava menfezi var. Dış ortamdan aldığı havayı filtreden geçirip içeri veriyor. Eğer dışarıdan aldığı havada egzoz varsa araba ne yapsın. Böyle durumlarda aracın dışarıdan hava alması yerine içerideki havayı dolaştırması daha evla. Bunu aracın havalandırma ayarlarından çok kolay yapabilirsin. Yalnız havayı içeride dolaştır moduna almadan önce camları açıp içeriyi iyi havalandır. Malum, egzozlu hava içeride dolaşmasın.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İc devirdaim yaparken icerideki hava surekli donmek yerine disariya da bir kismi atiliyor diye biliyorum yani ustteki menfezlerden ( cam onu ve yuz hizasi ) kucuk miktarda hava disaridan alinip ayak bolgesinden de cekilip disari atiliyor diye biliyorum yanlissa duzeltin lutfen.

Hızlı yanıt alabilmek için “alıntı” yaparak cevaplayınız.
İmessage : tanseler@me.com

fcakiroglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O egzos sıkıntısı bence öndeki arabayla alakalıdır. Katalizörü olmayan eski model kartal, şahin, brodway tarzı bir arabanın arkasında kaldıysan yandın. Bizim arka koltukta bebek var mazot hortumu delindi sandım. Sonra farkettim öndekinin egzosu. Sizde sorun yoktur diye düşünüyorum.

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugun farkettim ayrica aracin disina cikinca kaputun oraya yaklasinca yag kokusu geliyo. Bu neden olabilir

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birkere gidip polen filtresini değiştir sonra yağ filtresini ayrıca hava filtresinide değiştir ozaman tamamsın.

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araç dışından gelen koku sanırım revizyon sırasında pis çalışılmış.sağa sola bulan yağ mazot ısınınca koku yapıyor.yada bir yerde kaçak var.
motoru temizleyip kontrol edin.

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor kapaginin sol tarafinda yag kacagi var. Simdi farkettim. Sabah ustaya gitcem. Conta kaçırıyor olabilir mi. Oyleyse maliyetli diye biliyorum. Bayram oncesi is cikti:))