Ehliyete 2 ay veda...

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba, bugün gece 1 sularında ehliyeti kaptırdım. 100 ceza puanını doldurduğum için ehliyeti aldılar. Gece de hız sınırını aşmaktan ve kırmızı ışıkta geçtiğim için ceza işlemi uygulandı zaten 90 puanım vardı haliyle ehliyetime el koyuldu. :) Artık 2 ay daha dikkatli bir şekilde kullanıcam arabayı. .) Şimdi benim sorum şu ehliyet ceza puanları her yeni yılda sıfırlanmıyor muydu? Ya da her ceza kesildiği tarihten bir yıl sonra mı siliniyor?

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
her yenilen cezanın üzerinden 1 yıl geçmesi lazım. yani kasımda yediğin bir ceza bir sene sonraki kasım'da, Mart'ta yediğin ceza ise bir sonraki sene Mart'ta silinir.
yoksa yılın son ayında, nasılsa sıfırlanacak diye kimse kurallara uymazdı :eyv

Son düzenleme:

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun kardeşim vardır bunda da bir hayır daha dikkatli olman senin can sağlığın ve huzurun için şart :eyv

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
her yenilen cezanın üzerinden 1 yıl geçmesi lazım. yani kasımda yediğin bir ceza bir sene sonraki kasım'da, Mart'ta yediğin ceza ise bir sonraki sene Mart'ta silinir.
yoksa yılın son ayı sıfırlanacak diye kimse kurallara uymazdı :eyv

Anladım abi bende böyle biliyordum da dün arkadaş kafamı karıştırdı emin olmak istedim.

Geçmiş olsun kardeşim vardır bunda da bir hayır daha dikkatli olman senin can sağlığın ve huzurun için şart :eyv

Öyle tabi Murat abi çok sağol...

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Geçmiş olsun kardeşim,ehliyet arabayı kullanmıyor lakin şimdi ehliyetsiz araç kullanman daha riskli olmayacak mı ?
Yakalanırsan ceza yersin ehliyetini de bırak 2 ay sonra, daha uzun süre alamazsın...

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun kardeşim,ehliyet arabayı kullanmıyor lakin şimdi ehliyetsiz araç kullanman daha riskli olmayacak mı ?
Yakalanırsan ceza yersin ehliyetini de bırak 2 ay sonra, daha uzun süre alamazsın...

Çok sağol Mustafa abi. Yüzde yüz haklısın abi ama işte zorunlu olmadığım sürece dediğin gibi kullanmamaya gayret edicem artık...

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun , bencede ehliyetsiz arac kullanma bir müddet toplu taşima araclarini kullan :eyv :eyv

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok geçmiş olsun benimde düşüncem ehliyetsiz araç kullanmaman

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Geçmiş olsun, arkadaşlarımızın dediği gibi 2 ay riske girme, ehliyetsiz araç kullanmanın cezası çok daha ağır. Allah korusun bir kaza olur ise suçsuzken suçlu duruma düşer, astarı yüzünden pahalıya gelir sonra..

yüksel bayram

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence de 2 ay hiç kullanma sonunda daha fazla zarar görmek var geçmiş olsun..