El Freni Gevşemesi

frtzr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba arkadaşlar.
2015 model Clio 4 1.2 joy aracımın el freni alt seviyelerde çok yumuşak ve yeterince tutuş sağlamıyor ancak en üst seviyeye çektiğimde tekerleri kilitliyor. Sonradan meydana gelen bu gevşemenin sebebi ne olabilir? Yaklaşık 1 ay önce ön balataları değiştirmiştim. Bu değişimden kaynaklı bir durum olabilir mi ?
Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yok o arka balatalar ile alakalı. ya balatalar ayar istiyordur yada değişmesi gerekiyordur. ufak bir ayar ile düzelme ihtimali de var.

Gorekem

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
el freni teli gevşemiştir. Aracınız sanırım garantisi devam ediyor. Serviste ücretsiz yaptırabilirsiniz.

frtzr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için yarın servise götüreceğim garanti kapsamında yaparlar muhtemelen.

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence boşuna serviste vakit harcamayın. bir el freni germek 15 dk lık bir iş. en az yarım gününüzü yerler. onun yerine 30 tl civarı bir ücret karşılığında dışarıda yaptırabilirsiniz. Ayak freniniz de iyileşecektir.

bu öneriyi neden yapıyorum. ben günerler ümraniyeye götürdüm aynı sıkıntıdan ötürü. adamlar el freninin arkasını söküp oradaki ayar vidasıyla teli sıkmaya çalıştılar.. halbuki kampananın içinde boşluk vardı ve bunu defalarca belirtmeme rağmen ilgilenmediler. sonuçta araç lifte kaldırılıp arka tekerlekler sökülmesi gerekiyordu. kendine usta diyen adam da biliyordu bunu ama yapmadı yine de.. yarım günümü yedim orada, çıkışta sanayiye uğradım 15 dakikada problemi hallettiler çıktım.