Elf motor yağı hakkında???

m_y_z_

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aracım 2013 model 1.2 turbo edc.bana parçacı şu motor yağını verdi sizce uygunmu birde kaç km gider?
elf evolutıon full-tech fe 5W-30

Son düzenleme:

alkvnc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese selamlar.
Clio 4 09 tce kullanıyorum.
Genelde elf motor yağları tercih ediliyor.
Clio dan önce polo kullanıyordum,motor yağı castrol gtx magnatec ti. Yağdan çok memnunum acaba clio dada bu yağı kullanabilirmiyiz.

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar servis o yağı kullandığı için onu tavsiye ediyor tabiki ama şöyle birşey var araçlar yurt dışından ülkeye gelirken ticari olarak hangi firmayla anlaşma varsa o yağın etiketi yapıştırılıyor ve bu yağ bu araca uygundur denip satılıyor.. Bende servisin tavsiye ettiği elf yağ kullanıyorum. Fakat çevremden duyduğum kadarıyla çok daha iyi ve verimli yağlarda mevcutmuş.. Deneyen yada kullanan varsa onlar daha iyi fikir verebilirler..

dunkof

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evolution 900 sxr aldım ben 5w 30 arastirmalarim sonucu. Servis 5w 30 Al uygun olandan koy dedi.

hknylmz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben 1,5 dci için 60,000 km. bakımında arabamı garantiden çıkarıp Mobil 1 koymayı düşünüyorum. Bizim araçlardada onay RN720'mi oluyor acaba bilen varmıdır?

dunkof

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet dizel rn720, benzinli 700-710

hknylmz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim. Yağı değiştirince bakalım ne olacak sizlerle paylaşıcam.

dunkof

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı servis bugün bana 5-40 kullan fabrika bunu kullan diyor dedi , çoğu yer 5-30 yazmış iyice kafa karıştırıyorlar anladığım orjinal 5-40 , ideal 5-30 bu motor icin

hknylmz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet banada orjinal yağ 5w/40 diyorlar fakat serviste konan 5w/30 deniyor. Baya karışık bir durumdayım. Honda Toyota gibi araçların kullanıcı el kitabında yağ viskozitesi yazılı, müsait bi ara kitapçığı incelemeyi düşünüyorum bakalım renault yazmışmı?

dunkof

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mais sarıyer ve inallar telefonla aradım ikiside 5w 30 koy dedi, maise gittiğimde ordaki eleman yalanladı bilgisayar 5w 40 veriyor dedi, ben dediğim yağı koydum memnunum bu tip motorlarlarda 5 30 koymuşlar rn0700 uyumlu yağın kullanıma baktığımda benzin turbo şarjlara uygun diyor. kitapçıkta bir şey yazmıyor bakım kağıdın bakın diyor ben hiç bir yerinde bir şey bulamadım bakım yaptırmış bir arkadaş yardımcı olabilir belki. sizde bir kaç servis arayıp sorun.