Eller serbest ÇALIŞMIYOR YARDIMMMM!!!1

esatglc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cümleten selamınaleyküm.

arkadaşlar 2014 icon + prestij parket flum var. enteresan bi şekilde eller serbest çalışmıyor.
araca biniyorum, starta bastığımda , kartı yerleştiriniz diyor.
araç çalışırken, kartı çıkarıyorum ve stopa bastığımda ," kart yok uzun basınız" yazıyor.
stop edip arabadan uzaklaşınca eskiden kendi kitlerdi, bip sesiyle. o da yok

araçta arıza mesajı uyarı çıkmıyor.
burdaki 2 özel servise gittim 2-3 farklı cihaz bağlandı problem gözükmüyor

yok abiler yok.:asabi
yardım ve tecrübelerinizi bekliyorum.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cümleten selamınaleyküm.

arkadaşlar 2014 icon + prestij parket flum var. enteresan bi şekilde eller serbest çalışmıyor.
araca biniyorum, starta bastığımda , kartı yerleştiriniz diyor.
araç çalışırken, kartı çıkarıyorum ve stopa bastığımda ," kart yok uzun basınız" yazıyor.
stop edip arabadan uzaklaşınca eskiden kendi kitlerdi, bip sesiyle. o da yok

araçta arıza mesajı uyarı çıkmıyor.
burdaki 2 özel servise gittim 2-3 farklı cihaz bağlandı problem gözükmüyor

yok abiler yok.:asabi
yardım ve tecrübelerinizi bekliyorum.

Öncelikle yapmissinizdir ama kartlardaki pili kontrol edin. Eğer pilde sorun yoksa özel değil de yetkili servise gösterin. Bir ihtimal akü kaynaklı da olabilir fakat her durumda pil zayıf veya akü zayıf uyarısı vermesi de gerekir. Aracınızda lastik basınç izleme özelliği varsa bu özellik çalışıyor mu onu kontrol edin. Kartın kapsama alanı ve lastik basınçlarınin verilerinin okunmasında ayni anten kullanıyor. Bu antenden araçta iki adet mevcut biri arıza yapmış olabilir. Bir ihtimal anten kaynaklı da olabilir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

esatglc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
pilleri değiştirttim. olmadı. akü kutup başlarını söktüm yarım saat bekledim . yine yok. lastik basınç göstergesi yok. dediğin gibi servis yolu gözüktü mü dersin:sinirli

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
pilleri değiştirttim. olmadı. akü kutup başlarını söktüm yarım saat bekledim . yine yok. lastik basınç göstergesi yok. dediğin gibi servis yolu gözüktü mü dersin:sinirli

Özel servislere pek aldanmayın. Çok iyi ustalar olduğu gibi uğraşmak istemeyen de çok usta var. Dolayısı ile yetkili servise gösterin mutlaka. Belki yazılımla halledilecek basit bir işlem bile olabilir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

esatglc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ilginiz icin tesekkurler. Nazillide ikamet. Yarin denizli yolu gozuktu :) bilgisayrli ariza tespit ucretleri nekadar bilginiz varmi mesela bizim sorun icin

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Yetkili servisten şaşmayın, elektronik arızalarda özel servislerin cihazları yetersiz kalıyor.
Özelden yazdığım gibi kapı butonlarının antenleri oksitlenip iş göremeyebiliyor bu durumda eller serbest özelliği devreden çıkıyor.
Birde kart pillerini değiştirince hızlı bir şekilde 7 defa kumandadan aç kapat yapılarak pil ve kart araca tanıtılıyor...
Not: Aracınız sürekli olarak serviste bakım yapılmışsa bu arıza tespiti ve giderilmesi müşteri memnuniyeti kapsamında ücretsiz yapılır...

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arıza hakkında bilgim yok.ama yorum yapmak istedim.eller serbest tamamen farklı bir sistem olduğu için alışması ve kullanımı bende zaman aldı.ama oldukça konforlu sistem.bir kez pili bitti değiştirdim tanıtım falan yapmadan direk çalıştı.
geçenlerde bir kaç defa kart pili zayıf uyarısı verdi.sonradan anladımki yedek kart hanım da duruyor. o kartı da gördüğü için uyarı veriyormuş.
2 kez de araçdan ayrılınca araç kilitlemedi kart ilede kilitleyemedim nerdeyese elektrikçiye gidecektim sonradan fark ettim aracı stop etmemişim.:sinirli