Elveda Winamp

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Winamp'ın kendini geliştirmesine gerek yoktu ki abi :) Winamp sadece basitçe mp3 dinleyebildiğin mo3 dosyalarını bir arada hızlı bir şekilde görebildiğin listeler oluşturabildiğin basit küçük bir programdı. Efsane olmasının altında da bu yatıyordu.
bence internet teknolojisinin bu kadar gelişmesi, insanların istediği müziğe istediği yerden ulaşması ve artık hemen hemen kimsenin bilgisyar başaında mp3 indirip dinlememesi ile alakalı. Televizyonlardan tutunda kol saatlerine kadar internete giren yada üzerinde kendi playerları bulunan insanların müzik ihtiyaçlarını karşılayan teknolojiler mevcut.

Winamp çıktığında büyük bir açığı kapattı ve herkes mp3 teknolojisini winamp ile tanıdı. winamp'ın diğer playerlar gibi olması kendisini daha öabuk bitirirdi. öyle olusaydı ben winamp kullanmazdım mesela.

Ben Winamp'ı sadece mp3 için değil film içinde kullanıyordum. Sonra codeclerde ve altyazıda sorunlar yaşamaya başlayınca KMP'ye geçtim. Hem müzik hemde film alanında en başarılı proğramlardan biri bana göre. O yüzden demiştim kendisini geliştirmediği sürece yok olmaya mahkum diye.
;)

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok emeği geçti bize valla küçüklüğümüz onunla geçmişti.:eyv