En Kaliteli LPG Hangisi?

Hakan.By

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar ben şehir içi çok dikkat etmesem de uzun yola çıkarken araç kendini biraz toparlasın nefes alsın açısından kaliteli yakıt almaya özen gösteriyorum. Genel de sitelerde shell ve opet markasının gazı öneriliyo. Sizin öneriniz nedir?

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Opet'i önermiyorum ben. Menzili çok kısa. 32 litre lpg ile aygaz 350km götürürken bp otogaz 400-420km götürüyor.
Önceki lpg li aracımda 1.5-2 sene aygaz kullandım. Sonra bp otogaza geçince o 1.5-2 yıl aygaza bayıldığım paraya çok üzüldüm.

Hakan.By

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aygaz için bir de katkılı yakıt diyorlar filtre tıkaması falan yapıyormuş diye duyum aldım. Tabi kimisi de yakıt filtresinin pislik dolmasının nedeni lpg borularını temizlediği için filtre de toplanıyor pislikler diyen de var. Ben 1-2 sene kadar pogaz kullandım. Bir ara shell aldım. Aracın gidişatı falan değişti ama çok çabuk bitti gibime de geldi gaz.

sanko86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
shell mesafe olarak iyi götürüyor. Ben ona istinaden shell alıyorum ama bp olsa onu alırım.

alpikom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aslında bunun cevabını araba veriyor desem inanın komik olmaz.bazı gazlar benim clio3 aracıma yaramıyor özeelikle ne zaman po gaz alsan yerlerde sürünüyor ve resmen anırıyor motor sesi olarak.gelelim hangi gazlar iyi.ben ağırlıklı olarak aytemiz gaz kullanıyorum ve çok memnunum .avantajları fiyat ,menzil performans hepsini karşılıyor .daha sonra ise tabii ki shell otogaz adeta pürüzsüz ve tepkileri çok güzel.3.olarak da bp otogaz dan da çok memnunum.menzil olarak en iyilerden biri.birde yazın istanbul antalya seyahatımde aldığım, kütahya taraflarından aytemiz bayisiydi,TURNA GAZ almıştım şimdiye kadar kullandığım en iyi gazdı.resmen roket takılmış gibi oldu araca böyle bir performans şu ana kadar görmedim.o bölgelerde yaşayanlar kesin denesin derim.aytemiz kullanmayanlarda bir şans versin sonuçlarndan çok memnun kalacaklardır.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Aygaz haricinde sorun yaşadığım firma olmamıştı gaz lı araç kullandığım dönemlerde Aygaz az km yapıyor idi . Depo bitene kadar kullanıp gaz alırdım aldığım lt ile gideceğim km yi hesaplardim hesapta oynama az ise ucuz olan firmadan alırdım . Sizede tavsiye ederim. Çünkü firmalardan ziyade satış yapan istasyon hile yapabiliyor pompa kalibrasyonu bozuk olabiliyor

Hakan.By

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Genel anlamda görülen shell ve aytemiz. Uzun yola çıkmadan önce araştırdım ve shell aldım. Performans ve mesafe konusunda tatmin edici idi. Önceki araçlarımda da aytemiz bir iki sefer almıştım cidden güzeldi