Engelli Araç Alımı.

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
engelli işareti nıye kalkmış ki... polis-sürücü ona göre plakadan peşinen uyarılmış oluyordu... gereksiz durumlar önlenmiş oluyordu... sakatlık indirimli araç al ama işareti olmasın, millet sakat olduğunu nerden anlıcak, arabadan indirince mi... hayatın gerçekleri farklı... malesef davacıda durumu kabullenme sorunu olabilir.... :soru

Konu sadece 1 davacıdan kaynaklanmıyor.
Engelliler.biz forumuna inceleyebilirseniz orada da bu plaka konusuna büyük tepkiler var.

ozgur82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Genelde herkes kaldırılmasından yana benimde gördüğüm kadarıyla.

samiramis

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Engelli araba alimi

Kolay gelsin arkadaşlar ben tanidiğim bi abiden engelli arabasi aliyorum fiyatta anlaştik

25 temmuzda 5 yili doluyor kizi engelli %90 engeli var 5 yil önce kizinin üstünden arabayi aldi şimdi bana satacak satiş için bana ekstra masraf çikarmi plaka ve ruhsat değişimi harici birde normalde bu arabalardan vergi alinmiyor şimdi benim üstüme geçince 2012 yilinin 2. Yarisinin vergisi çikarmi yardimlariniz için çok sağolun

ozgur82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
5 sene dolduktan sonra vergi işleyeceğini alırken sölemişlerdi bana

samiramis

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
vergi işler de şimdi 2. yarı vergilerin son ödeme tarihi 30 temmuz ya ben arabayı alıcağım tarih 25 temmuz aldıktan sonra çıkarmı acaba

Burock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
engelli işareti nıye kalkmış ki... polis-sürücü ona göre plakadan peşinen uyarılmış oluyordu... gereksiz durumlar önlenmiş oluyordu... sakatlık indirimli araç al ama işareti olmasın, millet sakat olduğunu nerden anlıcak, arabadan indirince mi... hayatın gerçekleri farklı... malesef davacıda durumu kabullenme sorunu olabilir.... :soru

İyi de her engelli bir değil ki? Mesela adam sadece psikolojik olarak rapor almış olabilir, benim bazı gördüğüm engelliler normal insandan çok daha sağlam. Ayrıca toplumda ötekileştirilmek iyi bişey mi? Çok afedersiniz ama damgalı eşşek gibi gezinmek ? Pek hoş olmasa gerek. Gereksiz ne durumu olacak ki? Engelli vatandaş koyar ön camına engelli kartını olay biter. Polis mi nerden anlar çevirir ehliyet ruhsat sorar, zaten H sınıfı ehliyeti görünce otomatik olarak algılamış olur.

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konuları birleştirdim arkadaşlar..tek konu başlıgı altında bilgi alışverişi yaparsanız sevinirim iyi forumlar..:eyv

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi de her engelli bir değil ki? Mesela adam sadece psikolojik olarak rapor almış olabilir, benim bazı gördüğüm engelliler normal insandan çok daha sağlam. Ayrıca toplumda ötekileştirilmek iyi bişey mi? Çok afedersiniz ama damgalı eşşek gibi gezinmek ? Pek hoş olmasa gerek. Gereksiz ne durumu olacak ki? Engelli vatandaş koyar ön camına engelli kartını olay biter. Polis mi nerden anlar çevirir ehliyet ruhsat sorar, zaten H sınıfı ehliyeti görünce otomatik olarak algılamış olur.

sonuçta engelli olarak araç alınıyorsa benim için o araçların hepsi aynıdır bu genellmeyi senin düşüncene göre ayrı ayrı bakarsak o zaman her alkol içende sarhoş olmuyorki gibi geneleyebiliriz . kanun hepsini aynı olarak konumlandırmış o zamanda hepsi aynıdır bence polis dışında vatandşda görüp bilmeli. Büyük alışveriş merkezine gittim diyelim adam engelli yerine park etmiş nerden bileceğim gidip sataşırsam ve engelli çıkarsa ne olacak ,bu en basit örnek. ha plakada olması şart değil kart verilir ön tarafa konur veya yapıştırılır tüv onayı gibi yapışkan olur küçük .
zaten bunu engelliler değil engelli adına araç alıpta kullananlar istemiyordur ( havası kalmıyor mantığındalar ya aracı kullanırken ,bunuda herkes üstüne alınmasın kompleks yapanlarda alınabilir gerçi )

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

anlatmak istediğim aynen buydu :eyv ( sonradan okuyunca böyle oluyor :D )