Enjeksiyon arizasi emisyon değerlerini kontrol ettirin uyarisi

mertkaratas_211

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iyi günler başıma gelen sorun ve bulduğumuz çözümü yazmak istiyorum sabah aracımı çalıştırdım evşn otoparkından çıkarken enjeksiyon arızası emisyon değerlerini kontrol ettirin yazısı geldi. ama sorun gaza basınca yapıyor gazdan ayağımı çekince düzeliyordu. sanayiye gittim aracı clip cihazıyla bağladığımızda gaz pedalı arızası vardı başka cihazla sıfırlamayı denedik olmadı sonrasında eğilip gaz pedalı soketinin gevşek olduğunu gördüm. 1 gün öncede aracı detaylı temizlemeye vermiştim sorun gaz pedalı fişinden kaynaklandığını öğrendim. bilginiz olsun arkadaşlar.servisi aradığımda arabanın sensörleri yada turbo arızası olduğunu belirttiler. başına gelen olursa gaz pedalı soketlerini kontrol etmesini öneririm

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba çok doğru pedallardaki sensörler kontrol edilmeli soketi plastik kelepçe ile sabitleyin

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun. İşte servislerin acı gereği bu olsa gerek eğer aracı servise götürseydiniz en az birkaç bin TL lik masrafını olurdu

keto

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayni arizayi bende yaşadim sanayide bilgisayara bağladilar enjektörde ariza var söküp bakacağiz dedi 500 ile 2000 tl arasi dediler yaptirmadim bilgi için teşekkürer

mertkaratas_211

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun. İşte servislerin acı gereği bu olsa gerek eğer aracı servise götürseydiniz en az birkaç bin TL lik masrafını olurdu

Servisi aradım ilk bana işte yok üstünde bir sürü sensör kaptör var biri arızalanmıştır dediler ne kadar tutar dedim 4bin tlyr kadar yolu var turbo bile bozulmuş olabilir aracı getirin dediler.

mertkaratas_211

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun pedaldaki kelepçeden yerinden oynamış arıza vermeden önce arabayı detaylı yıkatıp otoparka çekmiştim o bahaneyle pedal commander cihazı vardı artık kullanmıyorum diye onuda söktüm.