Enjeksiyon kontrol ettiriniz,egzoz emisyon kontrol ettiriniz,motor hasar risk var!

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu okudumda elektrik tesisatına baktırsanız kabloların çıkmış yada kopmuş zarar görmus olma riskide olabılır aracınız az yakıyor ve performansı gayet iyi benımde başıma geldı aracın hava fıltresının orda bır soket vardı az bısey soketı cıkartıp taktık ama takamamısız tam oturmamıs enjeksyon ve emisyon hatası verdı sılmeylede gıtmıyordu belkıde sızınde basınıza gelen bunun gıbı bıseydır merakla sornun çözumunu beklıyorum belkı ileriki zamanlarda benımde basıma gelebilir..

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konuyu okudumda elektrik tesisatına baktırsanız kabloların çıkmış yada kopmuş zarar görmus olma riskide olabılır aracınız az yakıyor ve performansı gayet iyi benımde başıma geldı aracın hava fıltresının orda bır soket vardı az bısey soketı cıkartıp taktık ama takamamısız tam oturmamıs enjeksyon ve emisyon hatası verdı sılmeylede gıtmıyordu belkıde sızınde basınıza gelen bunun gıbı bıseydır merakla sornun çözumunu beklıyorum belkı ileriki zamanlarda benımde basıma gelebilir..
emre bey dediğiniz yeri fotoğraflayip gönderme şansiniz var midir ?

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
internetten buldum fotoğrafı araç yanımda degildi ben ses sistemi yaptırırken işaretli yeri sokmusler takamamıslar cıhaza baglayıp sıldırıyodum tekrar gerı gelıyodu belkıde sızınkıde kablo temazsızlıgıdır oksıtlenme felandır inşallah buyuk bısey yoktur ama olucagınıda sanmam cunki yakıt degerlerınız asırı dusuk ve aracınızın performansını iyi oldugunu soyluyorsunuz.

https://hizliresim.com/MVXzYQ

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
internetten buldum fotoğrafı araç yanımda degildi ben ses sistemi yaptırırken işaretli yeri sokmusler takamamıslar cıhaza baglayıp sıldırıyodum tekrar gerı gelıyodu belkıde sızınkıde kablo temazsızlıgıdır oksıtlenme felandır inşallah buyuk bısey yoktur ama olucagınıda sanmam cunki yakıt degerlerınız asırı dusuk ve aracınızın performansını iyi oldugunu soyluyorsunuz.

https://hizliresim.com/mvxzyq
peki hatayi hangi araliklar ile yani gün süre ile aliyordunuz ve enjeksiyon hatasinida böyle sikişik trafikde mi aliyordunuz ? Ben enjeksiyon hatasini araba tam anlamiyla isininca yoğun trafikde ani dur kalklarda aliyorum emisyon hatasinida 2 hafta araliklarla aliyorum

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim hatalar surekli yanıyordu soket yerıne tam oturmadıgı ıcın yanı sureklı yanıyordu o hatalar kabloyu takınca duzeldı

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim hatalar surekli yanıyordu soket yerıne tam oturmadıgı ıcın yanı sureklı yanıyordu o hatalar kabloyu takınca duzeldı
anladim emre bey, benim belli araliklarla yapiyor sürekli değilde, neys orayida bi kontrol edeyim

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Enjeksiyon hatasi cok onemli degilfakat emisyon hatasini kesinlikle goz ardi etmeyin enjektorlere kadar uzaniyor masrafi bilginize.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
enjeksiyon hatasi cok onemli degilfakat emisyon hatasini kesinlikle goz ardi etmeyin enjektorlere kadar uzaniyor masrafi bilginize.

Tapatalk pro kullanarak iphone aracılığıyla gönderildi
tansel bey israrla enjektör, pompa ile alakali olduğunu düşünmyrum çünkü enjektör pompa arizalari olduğunda araçta meydana gelebilecek yani bu parçalarin bozuk olduğunda aracin verebileceği reaksiyonlar meydana gelmemektedir,
yakit problemi
performans problemi
siyah beyaz duman atma problemi
rolantide dalgalanma problemi v.s yok bundan dlayi olduğunu düşünmüyorum sanki bir kablo kopuluğu, temassizliği,müşür sensör arizasi gibi bir problem var diye düşünüyorum. çünkü clip cihazi ile baktiğimizda pompa enjektör gibi değerlerde bi sikinti ariza gözükmüyor, ve gözükmediği gibi arabada da bi reaksiyon yok, sadece hata veriyor