Enjeksiyon Temizliği Nedir? Carbon Clean Nedir? Nasıl Yapılır?

mesut tuna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Acemisi olduğum bu konu hakkında bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim Gökhan.:eyv

Aklıma takılan bir durumu sormak istiyorum. Temizlik sonucu sökülen pislik/kurum egzos yoluyla motordan uzaklaşıyor sanırım. Atıkların katalitik konvektörü tıkama ihtimali varmı, şayet varsa işlem sırasında ne tür önlem alınıyor veya daha sonrasında?

Son düzenleme:

GokhanRS

Gökhan GÜMÜŞ ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
enjektörleri sizmi söküyorsunuz
dışarıda enjektör temizliği için soruyorsanız. sökme takma işlemi ücrete dahil değildir. İster söktürüp getirebilir, İsterseniz bizden araca göre sökme takma fiyatı alabilirsiniz.

Carbon Cleande ise zaten herşeyi biz yapıyoruz. Yani carbon clean işleminde herşey fiyata dahildir...

Abi 190000 kmde lpgli megane1 için (110 hp) carbon clean yapılabilirmi acaba? İnternette bir kaç forumda lpgli araçlara uygulanmıyor diye okumuştum.Yanlız bu araca lpg takılalı 30000 falan oldu,yoksa en iyisi enjektör temizliğimi?
Uygulanıyor faydasınıda görürsün. Benim önceden LPG li aracım benzin moduna aldığımda eskisi kadar iyi gitmiyordu(lpgli araçlarda sık rastlanır. Benzin enjektörleri az çalıştığından 20 30bin kmde diğerlerinden çok daha fazla tıkanır). Dyno testinde 30 hp eksik çıktı araç. Temizlikten sonra araç orjinal gücüne döndü ve kayıp güç geri geldi. Carbon Clean size yeterli olucaktır. Ancak geldiğinizde zaten inceler duruma göre hangisinin size faydalı olacağını tespit eder öneririz.

Acemisi olduğum bu konu hakkında bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim Gökhan.:eyv

Aklıma takılan bir durumu sormak istiyorum. Temizlik sonucu sökülen pislik/kurum egzos yoluyla motordan uzaklaşıyor sanırım. Atıkların katalitik konvektörü tıkama ihtimali varmı, şayet varsa işlem sırasında ne tür önlem alınıyor veya daha sonrasında?

Sökülen pisliklerin her biri sizin çıplak gözle görmenizin zor olacağı kadar ufak parçalara ayrıldığından katalizörü tıkama ihtimali yoktur. Ayrıca ilacımızın tamamı motor içinde yanmıyor. %65 %70 kadarı motor içini temizlerken artan %30 küsürlük kısmı egzos sistemine giderek egzos sistemini katalizör ve susturucuların dahi içini temizlemektedir(bunun ispatı işlem sırasında egzosun ucunun ıslandığını egzosdan az az sıvı damladığını göreceksiniz ve kokusu burun yakan cinsden). Yani tıkamanın aksine temizler. Würthün avrupa müdürü geldiğinde izin isterim. İzinleri olursa sistemin nasıl işlediğini gösteren eğitim videosunu burda yayınlarsam daha net anlayabilirsiniz.

Ancak anlattığım gibi tıkamanın aksine tıkalı katalizörleri açabildiği testlerle kanıtlanmıştır.

Son düzenleme:

mesut tuna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sökülen pisliklerin her biri sizin çıplak gözle görmenizin zor olacağı kadar ufak parçalara ayrıldığından katalizörü tıkama ihtimali yoktur. Ayrıca ilacımızın tamamı motor içinde yanmıyor. %65 %70 kadarı motor içini temizlerken artan %30 küsürlük kısmı egzos sistemine giderek egzos sistemini katalizör ve susturucuların dahi içini temizlemektedir(bunun ispatı işlem sırasında egzosun ucunun ıslandığını egzosdan az az sıvı damladığını göreceksiniz ve kokusu burun yakan cinsden). Yani tıkamanın aksine temizler. Würthün avrupa müdürü geldiğinde izin isterim. İzinleri olursa sistemin nasıl işlediğini gösteren eğitim videosunu burda yayınlarsam daha net anlayabilirsiniz.

Ancak anlattığım gibi tıkamanın aksine tıkalı katalizörleri açabildiği testlerle kanıtlanmıştır.

Faydalı bir başlık ve bilgilendirme oldu, emeğine sağlık kardeş.:eyv

Tıkanmak bir yana katalizörü ve susturucuyu da temizliyormuş. Bir taşla iki kuş misali. :eyv
Km si gelen motorlara can verir temizlik. Yakıttan verilen para hayli hayli çıkar. Benim dci için konuşursam 50000 km ye gelene kadar her 10 binde yine würth ün depoya eklenen enjektör temizleyicisini kullanmamı önerirmisin.

Emir

Emirhan SERKUŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güzel bir uygulama, Kayseride nerde.....

GokhanRS

Gökhan GÜMÜŞ ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Faydalı bir başlık ve bilgilendirme oldu, emeğine sağlık kardeş.:eyv

Tıkanmak bir yana katalizörü ve susturucuyu da temizliyormuş. Bir taşla iki kuş misali. :eyv
Km si gelen motorlara can verir temizlik. Yakıttan verilen para hayli hayli çıkar. Benim dci için konuşursam 50000 km ye gelene kadar her 10 binde yine würth ün depoya eklenen enjektör temizleyicisini kullanmamı önerirmisin.

isterseniz kullanabilirsiniz ama 30 35 tl lik katkı masrafı etmenize gerek yok her 50binde bir yaptırırsanız.

Güzel bir uygulama, Kayseride nerde.....

yolda yada sanayide würth aracı görürseniz durdurup sorabilirsiniz. kayseri hakkında bilgim yok malesef.

doruk230

Doruk Anıl ALKAN, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
genelde çoğu yerde 100 120 lira arası değişiyor fiyatlar.

bizim firmada şuan için 80 TL indirimli fiyatımız. Carbon Clean için.

Benzinli enjektör test ve temizliği için enjektör başı 20 tl.

anladigim nokta carbon clean dizelde enjektorleri temizliyor ama benzinlide kurumlarimi temizliyor.. birde benzin enjektorlerini temizlemek icin farkli makine mi var :)

GokhanRS

Gökhan GÜMÜŞ ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
anladigim nokta carbon clean dizelde enjektorleri temizliyor ama benzinlide kurumlarimi temizliyor.. birde benzin enjektorlerini temizlemek icin farkli makine mi var :)

hayır benzilidede hem enjektörleri hem motor içi kurumları temizliyor. ancak bozuk enjektörü tamir etmez tıkanmışsa açar o kadar. ancak benzinli için hem test eden hemde sağlam olup olmadığınıda söyleyen ayrı bir cihaz var. sökülerek yapılıyor ve sadece benzinli enjektör üzerine özel bir cihaz olduğu için son derece performanslı bir iş olmaktadır. yani işeme testinden flow testi rolanti testi. yüke bindiğindeki işeme testi her çeşit teste sokup her hangi birinde sorun olup olmadığını söyleyen ayrı bir cihaz daha var. yani arızalı olmasından şüpheleniyorsanız yada daha profesyonel olması isteniyorsa o cihaz devreye giriyor. özellikle performans araçlarında çok büyük ihtiyaç duyulabiliyor.

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
kardeş, 1.5.dci.110.ps.için, az yaktıran vede çok kaçtıran bi sistem varmı, kaça vede nasıl oluyo... :cool:ıslık

GokhanRS

Gökhan GÜMÜŞ ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
senin ilacın chiptuningimiz abi. sakin kullanımda daha az yakar. bastığında daha çok kaçar. :)

tofi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selam benim 97 model laguna volvo moturun enjeksiyon rampasının yakıt girişinde benzin kaçagı var bulunduğum ilçede ustaların hepsi korkuyor ellemeye senin anlıyacagın sıkıntım büyük servis bile sallıyor işi sizden ricam enjeksiyon rampasındaki sorunu ve enjektör temizliğini sökülmesi takılması sizde bana kaça patlar birde iletişim için telefon numaranı verirsen sevinirim kolay gelsin