Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault 19 motorunu yıkatırsam ne olur ?
Aracımız 1.6 enjeksiyonlu motora sahip ve motoru çok pis ,berbat leş durumda ...
Bu motoru yıkatırsam zarar görür mü araç ?
1606c482.jpg

ddf737cb.jpg

Emir

Emirhan SERKUŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mazotlamı yıkatacaksın kadirim?

Emir

Emirhan SERKUŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
genelde mazotla temizliyorlar kadirim ama dikkat et tazzikli su tutturmamaya çalış aracın çalışmayabilir bu işi yapan yere götür..Arkadaşın başına gelmişti çnükü aracı çalıştıramamışlar ondan beri motor yıkama işine girişmez

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
genelde mazotla temizliyorlar kadirim ama dikkat et tazzikli su tutturmamaya çalış aracın çalışmayabilir bu işi yapan yere götür..Arkadaşın başına gelmişti çnükü aracı çalıştıramamışlar ondan beri motor yıkama işine girişmez
Ben daha önce Karbüratörlü motoru yıkamıştım tanzikli su ile ama distribütör kapağına poşet felan sarmıştım , buji ve tü ateşleme elemanlarına ...
Acaba bunuda öyle yapsak sıkıntı olur mu ?

vaydogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.4 enjeksiyonlu motoru muayneye girerken yıkattım beyine disbiritör kapağına falan poşet sardılar köpük sıktılar ve tazyikli su ile yıkadılar
yıkmadan sonra basınçlı hava tuttular ama araba ilk başlarda tekledi daha sonra kırmışı ışıklarda stop etmeye başladı benzinde sıkıntı yoktu tüpte stop ediyordu bir saat kadar sonra düzeldi sanırım bir yerlere su girmiştir o yüzden stop etmiştir kuruyunca düzeldi

yıkamacılar yapıyorlar ama su kaçmaması gereken yerleri izole etmeleri gerekir.

RsErdi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracın beynını bujılerın gırısını bobınlerı fln kapattır posetle ve bezde gecır ustune ıyıce onun dısında bsy olmaz cok tazıklı tutturma suyu