Enjeksiyonu Kontrol Ettir Hatası ???

Rangoo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün aracımla bir süre gittikten sonra ekranda Enjeksiyonu Kontrol Ettir uyarısı çıktı. Devir saati 3 binden yukarıya çıkmadı. Bir yıl öncede aynı arızadan dolayı yakıt pompası üzerindeki yüksek basınç regülatörünü değiştirmiştim. Fakat sorun tekrarladı. Servise gittim bilgisayar bağladık yine yüksek basınç regülatörü arıza yapmış. Servis Mazot pompasının arızalı olabileceğini bundan dolayı yüksek basınç regülatörünü bozabileceğini söyledi. Sadece mazot pompası değişebilir miyiz dedim olmaz dediler. Triger seti ve kayışlarla birlikte 3.000 tl fiyat verdiler. Tabi bunlar sadece varsayım. Sizce ne yapmalıyım ?

Arıza yapan parça bu
-b-font-font-b-Rail-b-font-Pump-font-b.jpg_220x220.jpg

Hata

EYaEGZ.jpg

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu konuyla ilgili bilgili tecrübeli arkadaşlarım size en kısa zaman da cevap verecektir. Aracınızla kazasız belasız sürüşler dilerim. Keyifli forumlar

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iyi bir pompacıya gidin derim.

Rangoo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iyi bir pompacıya gidin derim.
Öyle olacak sanırım. Mazot pompasının tamiri yapılıyor mu ?

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki buna neden olan neymiş bence onuda bir sor abi iyice güzelce araştır sonra gerekli parçayı değiştir kökünden derim bence bir ustaylada yetinme bence parayı yerden süpürmüyosun allah beterinden korusun inşallah

Rangoo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Salı günü pompacıya sonra servise gideceğim. Bu iş baya tuzlu olacak gibi

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi babam dedi ki yakıt katkısı varya enjektör temizleyici diyolar ondan aldıysa o yapar diyor önceden bizim arabaya bak 5 sene bindik tık demedi bi yakıt katkısı aldık arıza çıktı hem sana hem bütün herkese önerimdir bilinmedik şeyleri aracımıza koymayalım

Rangoo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi babam dedi ki yakıt katkısı varya enjektör temizleyici diyolar ondan aldıysa o yapar diyor önceden bizim arabaya bak 5 sene bindik tık demedi bi yakıt katkısı aldık arıza çıktı hem sana hem bütün herkese önerimdir bilinmedik şeyleri aracımıza koymayalım
Yakıt katkısı kullanmıyorum herşey salı günü belli olacak zaten [emoji53]

Rangoo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servis mazot pompasının arızalı olduğunu söyledi. 6 ileri 105 hp araclarında bu şekilde kronik sorun olduğunu belirttiler. Pompa için sadece parça olarak 2700 tl fiyat verdiler. :) parça kodunu alarak dışarıda sordum 1500 tl fiyat aldım. Bu nasıl fark anlamadım ki servise güvenmekle hata mı yapıyoruz.

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servis mazot pompasının arızalı olduğunu söyledi. 6 ileri 105 hp araclarında bu şekilde kronik sorun olduğunu belirttiler. Pompa için sadece parça olarak 2700 tl fiyat verdiler. :) parça kodunu alarak dışarıda sordum 1500 tl fiyat aldım. Bu nasıl fark anlamadım ki servise güvenmekle hata mı yapıyoruz.

Istanbula bakın daha uygun fiyata bulunabilir iyibir pompaciya gidin bir de o baksın