"Enjeksiyonu Kontrol Ettirin" Uyarısı

ozkan61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 2010 Megane III 1.5 dCi Dynamique 105 bg İthal. Ara sıra "Enjeksiyonu Kontrol Ettirin" Uyarısı veriyor. Özellikle dikkat ettim hız sabitleyicideyken oldu. 1-2 gün sonra gitti. 800 km uzun yol gittim (İst-Antalya) neredeyse hepsinde hız sabitleme açıktı bir uyarı vermedi. Ancak dönüş yolunda verdi. Bir yerde okumuştum aracı yokuş aşağı bakacak şekilde bırakın diye. Bıraktım. Sonraki gün yine uyarı gitti. Mantığını anlamadım ama işe yaradı gibi. Periyodik bakımlarını zamanında yaptıran titiz kullanıcıyım. Bu sorunu yaşayan ve Çözümünü bulan var mı?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Aracım 2010 Megane III 1.5 dCi Dynamique 105 bg İthal. Ara sıra "Enjeksiyonu Kontrol Ettirin" Uyarısı veriyor. Özellikle dikkat ettim hız sabitleyicideyken oldu. 1-2 gün sonra gitti. 800 km uzun yol gittim (İst-Antalya) neredeyse hepsinde hız sabitleme açıktı bir uyarı vermedi. Ancak dönüş yolunda verdi. Bir yerde okumuştum aracı yokuş aşağı bakacak şekilde bırakın diye. Bıraktım. Sonraki gün yine uyarı gitti. Mantığını anlamadım ama işe yaradı gibi. Periyodik bakımlarını zamanında yaptıran titiz kullanıcıyım. Bu sorunu yaşayan ve Çözümünü bulan var mı?
Renault Çetaş serviste forumumuza özel ücretsiz check-up yapılıyor Önceden randevu alarak cuma veya cumartesi günleri için randevu alıp arıza kaydı alın ona göre ne yapılmalı ona karar verirsiniz . Benim 105 lik Kangoo da turbo basınç sensörü arızası nedeniyle aynı arıza çıkmıştı bir başkası enjektör değişir başkası mazot basınç sensörü değişir gibi bir çok neden den bu arıza çıkıyor

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Bu uyariyi zaman zaman bende aliyorum ve bu hatayi verdiginde benim hiz sabitleme ile limotleme calismiyor. Ariza ozellikle dur kalk teafikte 30 dk zaman gecirdikten sonra ortaya cikiyor ve trafiksiz yolda 3-5 km gittikten sonra normale donuyor. Ben servise gosterdigimde o an clip cihazinda egr hatasi vermisti benim arac fakat onunla pek alakasi oldugunu sanmiyorum. Ben bi cozum bulamadim fakat ariza kendi kendine kaybolduğundan uzerinde de durmadim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

blckwolf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu tip arızaları sistemde varolan başka bir arıza tetikleyebiliyor. Aracınızı makinaya bağlatıp başka bir arıza var mı baktırın derim.