Enjeksiyonu kontrol ettirin uyarisi

altuner

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2011 kangoo prıvılıge aracım yaklaşık 3-4 aydan beri arada sırada kafasına göre arıza ışığını yakıp enjeksiyonu kontrol ettirin diye uyarı veriyordu.genelde ilk çalıştırdığımda boşta yapıyor sonra sönüyordu. bir kaç kez servise sordum hatta gitmek için yola çıktım ancak ışık söndüğünden bir şey yapmadılar.daha sonra aracımın garantisi dolduğu için bosh car servislerinden birine gittim aracımı bilgisayara bağladılar ve enjeksiyonların temizlenmesi gerektiğini söylediler onuda bulunduğum yerde değil başka bir yerde yapacaklarını söylediler güvenemediğimden yaptırmadım çünkü aracam daha 40 binde ve hiç bir şikayetim yok yani ışık yanmasa anlaşılmıyor. çekişi gidişi herşeyi normal.daha sonra bir arkadaşın tavsiyesi ile normal bir ustaya götürdüm oda bilgisayara bagladı aracı sonra motor kapağını söktü enjektörlerin ortasında vuruntu kaptörü denen bi sey varmıs onun soketine giden kablo vida arkasından dolaştığından kasılmış düzeltti yine yanarsa kaptörü değiştiririz dedi 10 lira verdim sökme takma parası 1 haftadır yanmadı şeytan kulağına bosh servisi dinlesek sağlam enjektörleri söktürecek belki daha büyük problemler yaşıyacaktım biraz uzun oldu ama önemli bir konu herkese güvenilmiyor malesef sizdede bu gibi bir problem olursa dediğim yere bir baktırın

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir fotoğraf ekleyebilirseniz seviniriz

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Geçmiş olsun, aynı arızayı yaşayacak olanlar için faydalı bir bilgi olmuş...

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu zaman da ne adam gibi adam nede adam gibi usta kaldı.
Zamanın birinde aracımda rölantide dengesizlik vardı dizel aracımda. Aracıma söylenilen arızalar enjektörler bitmiş en kısa zamanda değişmesse pistonları eritir 1500 tl istendi vs vs hep 1.000 lira üstü istediler.
En sonunda hiç birine güvenmedim ve kenarda köşede bir pompa enjektörcü varmış gittim pompa üzerindeki kahverengi müşür arızalanmış değiştirdik 150 tl'ye hiçbişey kalmadı ve hallettik

Geçmiş olsun sizedee