Enjeksiyonu kontrol ettiriniz uyarısı..

Hasan74

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba. Daha önce bu başlıkta bir konu açılmış ama bir sonuç yok sanırım. 2016 dci edc fluence arabamda sürekli enjeksiyonu kontrol ettiriniz uyarısı yanıyor. Bilgisayarda ısı sensörü arızası verdi. Partikül arızası. Servis sensörü değiştirdi ama arıza düzelmedi. Servisin yaptığı incelemede de bir sonuç çıkmadı. Bana sorun şu diyemediler. Sıradan bir yakıt istasyonundan hiç mazot almadım. Araç 1 yıldır bende...

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba. Daha önce bu başlıkta bir konu açılmış ama bir sonuç yok sanırım. 2016 dci edc fluence arabamda sürekli enjeksiyonu kontrol ettiriniz uyarısı yanıyor. Bilgisayarda ısı sensörü arızası verdi. Partikül arızası. Servis sensörü değiştirdi ama arıza düzelmedi. Servisin yaptığı incelemede de bir sonuç çıkmadı. Bana sorun şu diyemediler. Sıradan bir yakıt istasyonundan hiç mazot almadım. Araç 1 yıldır bende...

Enjektörlerin altında birer pul var, onlar basınç kaybı yaptığında bu uyarıyı verir. Eğer uyarı veriyor kontak kapatıp bir süre bekleyip çalıştırdığınızda bu hata gidiyorsa bundandır. Çok mühim değil ama verimi azaltır.

Hasan74

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gidip sildirene kadar bu uyarı gitmiyor