Enjeksiyonu kontrol ettiriniz

nobody007

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. Benimde 2015 model Fluence 1.5 dci manuel 90 lık touch paket araçım var. Senelerdir araç bende, ilk vizesini ben yaptırdım. Kulağına kurşun şimdiye kadar yolda koyma değil, saolsun sanayi yüzü göstermedi aracım bana. Yalnız birkaç gün önce ENJEKSİYONU KONTROL ETTİRİNİZ uyarısı verdi.Mahalledeki pompacıya götürdüm aracı, sorunun kaynağını öğrenmek için, bilgisayara bağladılar.TÜRBİN GİRİŞ SICAKLIK SENSÖRÜ olduğunu gösterdi bilgisayar. Yalnız araçta bayılma, güç kaybı ses felan hiç bir şey yok. Eskiden nasılsa şimdide aynı. 80 - 100 km hızın üzerinde süratli gidersem bu uyarı sönüyor. Mahalledeki pompacı bunun ben çözemem dedi başka bir yere göster dedi. Bende komşu ilçedeki büyük sanayiye, arabayı bakım yaptırdığım yere götürdüm. Onlarda da bilgisayara bağladılar iki kurcaladılar, bugün yoğunuz haftaya gel, soketlerine detaylı bakalım böyle binsen problem olmaz dediler şutladılar. Benimde sormak istediğim bu neden kaynaklanmış olabilir. Sensör olsa devamlı ışık yanar, hızlanınca bu sönüyor. Egzoz kurumu felan olmuş olabilirmi, partikül filtresi pislenmiş olma ihtimali? Sizin görüşünüz nedir. Ya aslında korktuğum şu. Hep anlatırlar buna benzer hikayeler “arabada problem oldu bir ustaya gösterdim 15 bin hesap çıkardı, başka ustaya gösterdim 100 liraya halletti “ gibisinden. Neden olmuş olabilir arkadaşlar bu? Bozulduysa sensörü değiştirelim dedim ustaya, orjinali 2000 tl felan sanırım. Sanki sensörde olmama ihtimali varmış gibi konuştu usta, oyüzden kafam karıştı. Sensör olsa değiştirir hayatıma devam ederim, sorun kesinleşmediğinden strese girdim.

nobody007

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Türbin giriş sıcaklık sensöründenmiş arkadaşlar. Parça değişti, olay çözüldü.