Erciyes'te durum nedir?

guitar junior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hafta sonu Erciyes'e çıkma düşüncemiz var. Erciyes'e yol durumu ne durumda? Bilgisi olan var mı?

Erciyes hava durumunu inceledim Gece gündüz eksilerde. Aracım Renault 19 1.6 RT LPG, Bridgeston B250 normal lastik ve KNK marka zincir var. Başka ne gerekir, önerileriniz nelerdir?

babapars

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam yollar bu yil yenilendi biliyosun ancak yinede cok keskin virajlar var dikkatli kullanmak sart ozellikle buzlanmaya dikkat etmek gerek....

GT-I9000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Emir

Emirhan SERKUŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hafta sonu Erciyes'e çıkma düşüncemiz var. Erciyes'e yol durumu ne durumda? Bilgisi olan var mı?

Erciyes hava durumunu inceledim Gece gündüz eksilerde. Aracım Renault 19 1.6 RT LPG, Bridgeston B250 normal lastik ve KNK marka zincir var. Başka ne gerekir, önerileriniz nelerdir?
Erciyeste kar kalınlığı 2 mt civarında Erciyes Dağı buradan detayları alabilirsin:eyv

guitar junior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaş 12 senedir kullanırım bu arabayı. Don olan bölgede sürmeden usta şoförüm diyen yalan söyler.

Niğde Kayseri arasında yol temiz diye rahat rahat geldim girdim bir benzinciye, arkadaşlar temizlememiş buzları 2 metre kaydım, ömrümden ömür gitti.

300 km yol gitmişim durmadan, 2 km yokuş aşağı indik, hararet çizgisi hareket halindeyken dibe vurdu ilk kez. Arabada 4 kişi var, üşümesinler diye 3. viteste 80'le gittim 20 dakika araba ısınsın diye. Araba kendini ısıtamıyor, kaloriferi nasıl ısıtsın, yok böyle bişey ya...

Yolda silecek suyu dondu, yarı antifrizliydi, sabah yeni sanayide ek hortum bağladık ve komple antifrizli cam suyu koyduk...

Erciyes için hava raporları parçalı bulutlu diyordu. Nitekim sabah Kayseri'de hava güzeldi. Saat 10'dan sonra bozdu. Erciyes'e tırmanırken bir noktada fırtına, sis ve buz tırmanışı bitirdi. Zinciri takmak istedim 1 dakika içinde elimi hissetmez oldum.

3 gün yollar izin verirse gideceğiz bakalım...

Son düzenleme:

tugay155

Kırşehir,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
erciyese cıkarkende inerkende buz ve kar yönünden sıkıntı olmuyo sürekli bi çalısma mevcut tabi tipi ye denk gelmezseniz..ben gecen hafta sonu gittim gayet temizdi yollar

guitar junior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
erciyese cıkarkende inerkende buz ve kar yönünden sıkıntı olmuyo sürekli bi çalısma mevcut tabi tipi ye denk gelmezseniz..ben gecen hafta sonu gittim gayet temizdi yollar

Zincirsiz normal lastikle çıkılır diyorsun yani. Bi dahakine bekleyim o zaman biraz. Kar küreyen araçlar faydalı olmuyordu. Yol kenarlarından rüzgarla savrulan karlar yolu tekrar kapatıyordu. Sis fırtına kımıldayamadık. Zaten bu havada kayak da yapılmaz diyerek geri döndük... Dedim ya zincir takmaya 1 dakika zor durdum dışarda...

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Erciyes yolu nadiren kapanır Belediyesi 10 numara çalışır :eyv Zaten çıkalımayacak hava varsa kayak da yapılmaz.Özledim erciyesi zirve çok zevkli.

Kayseride Erciyes dışında pek yükselti olmadığından normal lastik yeterli oluyor buzlanma dışında heryer düz olduğundan kar lastiksiz bile rahat gidiliyor yollar hep açık kar durmuyor.

tugay155

Kırşehir,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zincirsiz normal lastikle çıkılır diyorsun yani. Bi dahakine bekleyim o zaman biraz. Kar küreyen araçlar faydalı olmuyordu. Yol kenarlarından rüzgarla savrulan karlar yolu tekrar kapatıyordu. Sis fırtına kımıldayamadık. Zaten bu havada kayak da yapılmaz diyerek geri döndük... Dedim ya zincir takmaya 1 dakika zor durdum dışarda...
size söyle deyim kayak merkezine kadar yolda kar yoktu ben gittigimde. sadece kayak merkezinin otoparkında tekerler kara bastı. :)

guitar junior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yarın sabah deneyeceğiz yine. Bu sefer ısrarcıyım. Hatta Develi'de Cıvıklı ye dediler. Hedefi büyüttük bakalım...

Burdakiler uzman dağcı olmuş, Erciyes'e bakıyor, görürse zirveyi yol temiz diyor, göremezse sis var yol kötü, kayak da yapılmaz diyor... :) Nitekim mantıklı da...

Son düzenleme: