Esc ve Enjektör hatası

ykilicaslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba 2017 model megane 4 1.6 benzinli + lpg aracımda Esc kontrol ettirin ve enjektörü kontrol ettirin diye arada hata alıyorum, hatayı aldığımda arabada bazen titreme stop etme veya egzostan kara duman çıkıyor, servis ustası LPG Li olduğundan yapar dedi sizce normal mi ?

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı uyarıyı önceki aracım dizel clioda görüyordum ara ara ama arabada uyarı harici bir sıkıntı çıkmıyordu daha sonra serviste bununla ilgili bir işlem yapıldı iyileştirme şeklinde (emin olmamakla beraber hortuma kelepçe takıldı gibi birşeyler hatırlıyorum) ve tekrar oluşmadı. Ama sizin araçta lpgden kaynaklı olabilir gaz aldığınız istasyonu değiştirebilirsiniz çünkü lpg de markalar arasını geçtim istasyonlar arasında bile yakıt farkediyordu ben lpg li araç kullanırken buna dikkat ederdim. Bunun dışında lpg filtrelerinin de bakımlarını aksatmamanızda fayda var. Ayrıca lpg ile ilgili kalibrasyon da yapılabiliyor ona da baktırabilirsiniz bir lpg servisinde aracın üzerindeki marka lpg neyse onlar kalibrasyonuna bakacaklardır.

Erayakdeniz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aynı sorun bende de var Lpg montajından 3 gün sonra çıktı meydana yalnız kontrol ettirmenizi tavsiye ederim araç çiğ benzin atıyor. böyle kullanmanız sakıncalı olabilir. bende araştırıyorum şuanda sizinde sonradan öğrendiğiniz birşey olursa paylaşırsanız sevinirim.

Erayakdeniz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar kimse bir paylaşımda yada cevapta bulunmamış sonradan başına gelecek arkadaşlar uğraşmasın hava basınç sensörün den oluyor. değiştirdim ve sorunum çözüldü.