Eskiden PC kullananlara gelsin.. :D Pentium III İşlemci :D

ReD

Akın E., T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende vardı bende speaker baglamıştım :yer :D nede olsa bir işe yaramıyor die :D:yer nerden nereye

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

15082009637.jpg
kıhkıh

hala o kablosu ne işe yarıyor çözümleyememiştimn

topraklama o demir bi yere bağlanmazsa cama değdiğin anda elektirik çarpıyodu yoksa :D

Sühacan

Süha TUTSOY, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dsc0013ch.jpg

bunlarda benden gelsin. :) 200 mmx ilk işlemcimdi ve ortadaki parlak olan o tam bi canavardı 96 yılında. fx 5900 2003 yılında sınıfının canavarıydı 632 lira vermiştim 2003 senesinde halada çalışıyor 128 mb 256 bit lik tam bir canavardı hey gidi günler hey :D
Vay bee mallara bak.. :D Bende bundan başka 32 MB'lık SD RAM, Pentium II işlemci falan da duruyor.. :D En kısa zamanda onlarında resimlerini yüklerim.. :D
​hakkaten yaw olay çok hızlı gelişiyor yetişmek imkansız:aytuğaga sen bu parçayı atma ileride bir servet kazandırabilir sana:aytuğrahmetli roadfox dayım dediydi dersinhehe
Allah uzun ömür versin roadfox dayı.. :) Atmayacam işte duracak öyle saklayabildiğim kadar saklayacam :D Sonra gelsin trilyonlar cenker:D
dx 186 ya da 286'ydı bizim de ilk pc:) pac man, mayın tarlısı ve en önemlisi prince of percia manyaklığı :)

bir de ekran koruyucumuz vardı ek olarak, üstten çengelli bir şekilde monte ediliyordu, ah ahhh :)
Vaayy Prince Of Persia oynar mıydınız hocam yaa.. :bravo Hastasıydım onun. Bide Doom vardı Mario çok oynardım hihi Ayrıca o ekran koruyucudan bende de vardı :D O kablonun da ne işe yaradığını sayenizde bende şimdi öğrendim.. hihihihihihi
topraklama o demir bi yere bağlanmazsa cama değdiğin anda elektirik çarpıyodu yoksa :D
Ben onu hep elimde oynar dururdum :D Bazen babam falan ucu soyup masanın demir ucuna bantlıyordu. Bende boş boş sallanmasın diye öyle yapıyor sanıyordum hihi hehe

memo_16

Bilgi Girilmemiş
vay be ne günlerdi, benim ilk bilgisayarda celeron 432 işlemci 32 mb ekran kartı vardı, pentiumsuz günleri gören nesilleriz biz :eyv

efecelebi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Video kaseti şeklindeki Hard diskleri bilen barnak kaldırsın :D

İşletim sistemi kopyalamak ne basitti, tak hard diski boş yuvaya aç makineyi, kopyala-yapıştır :D

Flash disklerin olmadığı yokluk zamanında yanımızda har disk taşır bulduğumuz gerekli şeyleri ona kopyalardık, sonraları yazılıp silinebilen cd leri çok gezdirdim çantamda...

Bu kaset şeklindeki işlemcili bilgisayardan eski şirkette kullandım kısa bir süre, hatta lisanstan ötürü Win98 e mahkumdum, oda işletim sistemi sebebiyle flash disk algılamazdı da araya taraya bi driver ile işi çözmüştüm :D

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş

heh bilgi gelmiş, bir şeye yarıyor olmalıydı topraklamaymış, boşuna sarmamışız masa ayaklarına demek ki :D

Vaayy Prince Of Persia oynar mıydınız hocam yaa.. :bravo Hastasıydım onun. Bide Doom vardı Mario çok oynardım hihi Ayrıca o ekran koruyucudan bende de vardı :D O kablonun da ne işe yaradığını sayenizde bende şimdi öğrendim.. hihihihihihi

Ben onu hep elimde oynar dururdum :D Bazen babam falan ucu soyup masanın demir ucuna bantlıyordu. Bende boş boş sallanmasın diye öyle yapıyor sanıyordum hihi hehe
annem çok çekti o prensten, hadi oğlum, hadi kızım, yemeeeek :D bazen oturup beklerdi başımızda çünkü sürekli ölse de prensoğlan baştan başlatıyorduk :) ah ama o kazıklara çakılma sesi resmen kulaklarında çınlardı insanın:D şimdi angry birds'e şiddet içerikli diyorum çocuklar açısından da prince de az değildi hani :D ama biz daha büyüktük tabii ıslık