Esp Kapatma .

sinan1813

Sinan KAYAOĞLU
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese iyi akşamlar . Malumunuz kış geliyor. Araçlarımızın esp sistemi kapanmıyor diyelimki karda aracımızı çıkardık eee nasıl olucak ? Henüz karda deneme fırsatım olmadı ama dik bir yokuşta yerde çakıl toz karışımı vardı patinaj yapabilsem çıkıcaktım rahatlıkla ama esp devre dışı bıraktı otomatik olarak çıkamadım . Bi fikri olan var mı nasıl olucak bu iş

Cenktrk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Patinaj cekmek icin esp degil asr yi kapatmak gerekir. Arac icinde tus yok.

İllede kapatmak sartsa sigortasi bulunup cekilebilir. Sadece fikir

scania_vabis_55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet Sinan kayaoğlu çok mantıklı soru sormuş tatlı rampa hafif kar toprak veya çamur.Patinajla sıyıracaz rampayı belli.Ama oda ne elektronik stabilize programı patinaj halinde gazıkesiyor haliyle kalakalıyoruz.Acil cevap bulunması gereken bir soru.Çok gülerler bize çokk.

gizmo35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güzel konu, benim araçta henüz başıma gelmedi ama geçen bir avm nin otoparkına giremedik arkadaşla. Jazz var onda tam girişte tatlı bir yokuş vardı, aynen dediğiniz gibi yerimizde saydık, sonra geriden hızlanıp çıktık :))

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
ESP düğmesinin olması zaruri bence de,bizim Captur' da da ESP iptal edilemiyor,karda kışta ne yaparız Allah bilir...

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben anlamadim esp sisteminin karla kisla ne alakasi var? Sanirim antipatinaj (ASR) sisteminden bahsediyorsunuz. Megane 3'te ASR iptal edilebiliyor. Lakin 40km hizi gectigimizde otomatik olarak devreye giriyor.

iPhone 5s'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

scania_vabis_55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ESP Derken tüm yürüyüş güvenlik sistemleri ESP ECU altında dallandığından genel olarak ESP dedim.

forjust1day

Tuna İŞGÖREN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Karli havalarda yada tekerin patinaj yaptiginda daha cok arac kara buza saplanir ve cikamaz , hafif gazli patinajsiz sonuca daha iyi ulasilir , velasil asr nin zarari degil yarari olacaktir ..

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Karli havalarda yada tekerin patinaj yaptiginda daha cok arac kara buza saplanir ve cikamaz , hafif gazli patinajsiz sonuca daha iyi ulasilir , velasil asr nin zarari degil yarari olacaktir ..

kesinlikle katılıyorum :eyv

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
ASR devredeyken buzda kalkmak çok zor arkadaşlar,iptal edince araç kendini kurtarabiliyor...