Europa açık hava filtresi

emreak55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.6rne aracıma açık hava filtresi takıcam, kaç mm lik filtre almam gerekiyor ?

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Filtre hortumunu çıkar, boğaz kaç mm onu ölç.Daha sonra dışına girecek boruyu hesaplayıp ona göre de filtre alırsın uygun olarak ki geneli 70 mm civarı olur benim tavsiyem sahibindenden 2.el falan aem dry flow al çok kaliteli filtredir bulaşık sabunuyla yıkar yıkar kullanırsın ona da bi boru uydurursun hatta bildiğim kadarıyla senin filtre borusu uzun kazan çok önde o yüzden direk kazanı çıkartıp filtreyi oraya konumlandırabilirsin çokta güzel olur

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yalnız 1.6e rne dememişsin araç enjeksiyonlu mu karbüratörlü mü

emreak55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yalnız 1.6e rne dememişsin araç enjeksiyonlu mu karbüratörlü mü

1.6rne karbüratörlü yok zaten :) araç enjeksiyonlu 1.6 k7m 90 hp :) dediğin gibi borusu uzun zaten farın arkasına kadar geliyor, filtreyi alıp direk takmak istiyorum boru vs uğraşmak istemiyorum 70mm ise alıp takıcam direk.

emreak55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Filtre hortumunu çıkar, boğaz kaç mm onu ölç.Daha sonra dışına girecek boruyu hesaplayıp ona göre de filtre alırsın uygun olarak ki geneli 70 mm civarı olur benim tavsiyem sahibindenden 2.el falan aem dry flow al çok kaliteli filtredir bulaşık sabunuyla yıkar yıkar kullanırsın ona da bi boru uydurursun hatta bildiğim kadarıyla senin filtre borusu uzun kazan çok önde o yüzden direk kazanı çıkartıp filtreyi oraya konumlandırabilirsin çokta güzel olur

aem dryflow ların fiyatı baya bi uçuk.. en fazla 40 50 liralık birşey alıcam filtreden pek bi performans beklenmez zaten maksat ses :)

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.6rne karbüratörlü yok zaten :) araç enjeksiyonlu 1.6 k7m 90 hp :) dediğin gibi borusu uzun zaten farın arkasına kadar geliyor, filtreyi alıp direk takmak istiyorum boru vs uğraşmak istemiyorum 70mm ise alıp takıcam direk.
1.6 RNE karbüratörlü 19a bindim 12 sene :)

emreak55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.6 RNE karbüratörlü 19a bindim 12 sene :)

senden duyuyorum, rt var diye biliyordumda rne karbüratörlü senden duydum, öğrenmiş olduk :)

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
senden duyuyorum, rt var diye biliyordumda rne karbüratörlü senden duydum, öğrenmiş olduk :)
RT'ler 97'ye kadar vardı, sonra dan o leş jantlar falan kalktı (1.8 RTI'larda aynı sene kalktı) 19 serisi elden geçirildi.RN ve RNA çıktı 1.4 karbüratörlülerde.1.6 karbüratörlüler RNE, 1.6 enjeksiyonlularda 1.6e RNE ve RTE olarak çıktı :)

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

RT Tam donanımlı , RN eksik donanımlı demektir . RL tamamen boş .
93-97 RL-RN-RT-RTI Beymen Club RN, 98-2001 RNA,RNE,RTE diye adlarla çıktılar . Tabi Number One FM de RNE .

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ah hata yapmışım aynen Kadirin dediği gibi RNA vardı RN 97ye kadar