Evet Yine Kaza Yine Kaza

• Konuyu başlatan Ersel YILGIN
  • Başlangıç tarihi

hakanbalkaya

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun başkan çok sıkıcı bir durum şirket arabasıyla kaza yapmak ama neyseki kasko firması araç tahsisinde bulunuyor 1hafta süreyle...
hatta öyle arabalar varki bizde...mesela 210binde tavan hariç komple boyalı her boyası farklı zamanlarda yapılmış toplam macun ağırlığı minimum 20kg :D meganeIIdCifull
satabilirim 15bin lira :D

bu arada bi bilgi verelim..
aracınızla boyutu ne olursa olsun kaza yaptınız ya da elektronik bi hasar var hemen kasko firmasından çekici istiyorsunuz vede araç tahsis ediyorsunuz
ama aracınızı servise yürür bi vaziyette götürüp onarım verirseniz firma size araç tahsis etmiyor...

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun Ersel kazaları aynı kişinin yapması düşündürücü tabii..!!!
Ben güvenli sürüş eğitimine gittiğimde uzman güzel bir örnek vermişti; büyük bir ilaç firmasının şoförleri kutsa geliyor ve bir şoför kursta başarılı olamıyor eğitim kursu firmaya yazı yazıyor bu adamın araç kullanması sakıncalı diye ama firma şoförü görevine devam ettiriyor ve adam bir ay sonra ölümcül bir kaza yapıyor...
Sizde şoförlerinizi böyle bir eğitime mi gönderseniz acaba?

16_MEGANE_16

Selçuk ÇÖRTEN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok çok geçmiş olsun. allah genede beterinden saklasın.

Ersel YILGIN

Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun başkan çok sıkıcı bir durum şirket arabasıyla kaza yapmak ama neyseki kasko firması araç tahsisinde bulunuyor 1hafta süreyle...
hatta öyle arabalar varki bizde...mesela 210binde tavan hariç komple boyalı her boyası farklı zamanlarda yapılmış toplam macun ağırlığı minimum 20kg :D meganeIIdCifull
satabilirim 15bin lira :D

bu arada bi bilgi verelim..
aracınızla boyutu ne olursa olsun kaza yaptınız ya da elektronik bi hasar var hemen kasko firmasından çekici istiyorsunuz vede araç tahsis ediyorsunuz
ama aracınızı servise yürür bi vaziyette götürüp onarım verirseniz firma size araç tahsis etmiyor...
Valla kardeşim 1 hafta içinde iki iş arabamızıda vurdular artık bıktı babam.Kendi arabaları gibi kullanmıyorlar.
Halil abiye de söyledim.Yemin ederim en son değiştirdiğimiz araçları görseniz yani yenilerini alırken verdiklerimizi içler acısı haldelerdi.
Pislik içinde bir bez alıp silmiyorlar dahi.Bir de babam sıfır araba alıp veriyor altlarına adama acıyorum artık.Şu üniyi bitirmem lazım derhal.

Geçmiş olsun Ersel kazaları aynı kişinin yapması düşündürücü tabii..!!!
Ben güvenli sürüş eğitimine gittiğimde uzman güzel bir örnek vermişti; büyük bir ilaç firmasının şoförleri kutsa geliyor ve bir şoför kursta başarılı olamıyor eğitim kursu firmaya yazı yazıyor bu adamın araç kullanması sakıncalı diye ama firma şoförü görevine devam ettiriyor ve adam bir ay sonra ölümcül bir kaza yapıyor...
Sizde şoförlerinizi böyle bir eğitime mi gönderseniz acaba?

Abi bizim işler o kadar yoğun ki bu aralar düşün yani pazar günleri bile çalışıyorlar.Bursa İzmir Kocaeli Ankara vs full yollarda arabalar.Bizim iş yerinde o işe girersek babam kafayı yer.Adam zaten canından bezmiş.Oğlum bitir şu üniversiteyi gel kurtar diyor artık beni.Adam o durumda anlayacağın abi.
Ben zaten işin başına geçsem elemanlarla çok kavga ederim araba konusunda.Ellerine bir bez alıp içini dahi temizlemiyorlar.
Çarpışan arabalara dönmüştü en son sattığımız araçlar 3 kangoo verdik işte en son.
Yemin ederim arabaların haline acırdınız.

Ersel YILGIN

Bilgi Girilmemiş
ersel geçmiş olsun...
kazaları engellenin daha dikkatli kullandırmanın yolu...
araçları kullan çalışanlarınıza boş senet imzalatıp diyeceksin ki arkadaş, kaza yaparsan masrafı yazar tahsile ederim....
kasko olması ve şirket aracı olması maalesef kullanlar kıymetini bilmeden kullanıyor...
Teşekkür ederim. İşte benim baba çok iyi niyetli insan.Arabaları dahi almıyor altlarından.Araçlar elemanlarda kalıyor özel işleri içinde kullanabiliyorlar.
O işe gireceğini sanmam babamın.Yoksa ben onu o konuda zamanında uyarmıştım abicim.

Geçmiş olsun kardeşim,can'a gelmesinde gerisi teferruat sayılır...:eyv

Geçmiş olsun Ersel abi,araba pert olursa olsun mühim olan adam ölmesin hadi sanderoyu geri getirebilirsin kasko vs.bilmemne ama canı bir daha geri getiremezsin yinede fazla birşey olmaması sevindirici:eyv
Aynen zaten tek tesellimiz o.Cana gelmesin.Teşekkür ederim kardeşim.
geçmiş olsun.... Şirket arabaları böyle hor kullanılıyor işte. Genelde kıymet bilinmiyor. Her ne kadar sıcak bakmadığnızı söylemiş olsanız da uzun dönem filo kiralama işini düşünün derim ben.

Birincisi muhasebesel olarak amortisman...vs gibi şeyler ile uğraşmıyorsunuz, sonra bakım, kasko...vs gibi detaylar ile uğrşmamıyorsun. Üstine bu şeklde kaza oldu mu hemen muadil araç verip, sizin aracı onarıyorlar. En önemlisi de bir seferde yüklü miktarda nakit çıkışınız olmuyor....

Bakalım bu son aldığımız araçlarında garantileri dolsun 3 seneleri var.Ondan sonra öyle bir araştırma yapıp kira olayına girme durumu olabilir.
Onu daha detaylı konuşmam lazım babamla.

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok geçmiş olsun!