Extrem vites oranlari

rallier_61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2015 model ,gümüş gri extrem kangooyu dün teslim aldim..
Eve dönüşte ilk dikkatimi çeken vites oranlarinin cok kisa olmasi oldu.trafik nedeniyle 5.viteste pek gidemedim ama, sanki 2000devirde 80km yapiyor. Uzun yol tecrubesi olan var mi? Joy touch ile extrem arasinda vites orani farki var galiba; teknik verileri de farkli..
Daha arac 50kmde zorlama sansim da olmadi pek..
Bir de yag cubugu yok :)

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı uğurlu olsun kardeşim. Aracınızla kazasız belasız sürüşler dilerim.

ÖZKAN KUTLUK

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kazasiz belasiz günler; güle güle kullan. Orta konsulda el freni altinda eko modunu kaldirirsan daha performansli ( vites araliği) geniş olabiliyor
ben 2014 extrem siyah kullanmaktayim ocak 2015 den beri şuan 8000 km yaptim 90 bg çok memnunum 2010 doblo kullaniyordum, kangoo ile daha önce tanişsaydim. Iyi günler..

rallier_61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rodajdan dolayi 2500 devri gecmedim ve eko acik kullandim hep.
1000kmden sonra zorlamaya baslayinca belli eder kendini vites oranlari..
Ozellikle direksiyon , suspansiyon ve frenleri hosuma gitti.doblodan direksiyonu yuzunden vazgectim zaten..
Kisa vites oranlari dusuk devirde kalkip vites arttirmaya olanak sagliyor ama uzun yolda kafa utuler mi bilmiyorum..

Son düzenleme:

ÖZKAN KUTLUK

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar;
uzun yolda keşke 110 bg 6 vites dedim amam; çokda önemli değil şehir içi kullanimda ideal 90 bg yine , iyiki kangoo ile tanişmişim
hayirli cumalar, güzel hafta sonlari, keyifli sürüşler...:)

rallier_61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yag cubugu, dolum kapaginin icindeymis :) yağın rengi de seffaf, ileride zift gibi olacak..
300kmlik ortalamam 7.0litre, hiz ortalamasi da 30 civari.. mahalle dag bayir olunca kmsine gore az bile yakmis..
Rodaj dolunca son hızı da yuklerim, eski 1.4tdi ile 200 yapiyordum..bunda 190 yapsa yeter ki onu da redline da yapar bu vites oranlariyla..
Lastik basinclari 40ti aldigimda, hemen 33e düşürdüm. .
Trafikte ve sehir icinde cok rahat, oyle kolay kolay sıkıştırma yapamiyor kimse..gecenlerde nissan qq ile yan yana park ettim, benim arac daha yuksek :D