F3P Motor 94 R19 Sorun

fatoyoko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim bir sıkıntım var yukarıda belirrtiğim araca sahibim. Hararet göstergem çalışmıyor. Motor üst kapağının üzerinde sol tarafta kahverengi sağ tarafta beyaz 2 ad. Musur var. Internetten baktığımda soldaki vuruntu sensoru sağdaki ise hararet sensoru olarak gözüküyor. Autodata programında da bu ikisi direk araç ecusuna giriyor olarak gözüküyor.

Gostergeyi komple soktum hararet saatini soktum fiziksel bir zarar gormedim herşey yerli yerinde tellerden biri kopmuştu bağlantı kısmından onuda ufacık bir lehim atarak onardım. Geri tsktım ancak halen çalışmıyor. Hararet gostergesinşn sol üstündeki kırmızı lamba ise motor soğuk iken yanıyor marşa basıncs sonuyor. Turlsyıp motoru ısıttığımda kapatıyorum açtığımda tekrar yanıyor ve sonuyor. Bu bir problem değil anladığım kadarıyla. Fakat araç eski olunca ve hararet gostergeside çalışmayınca huzursuz oluyor insan.

Ben bu gostergeyi nasıl dışarda çalıştırsbilirim 3 bacağı var gostergeye giren
Gosterge çalışıyor ise hangi kablodur hangi musure bağlıdır çok arıyorum ama bir turlu bulamıyorum. Elektrik şeması dahi internette bulamadım. Bana yardımcı olabilir misiniz. Şimdiden teşekkurler

saklama421

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dostum radyoterdeki hararet müşürü bozuk olmasın

Reno 19 europa 1.8

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selam hemen hemen aynı sorun bende de var hararet yaptırdım araca radyatör hortumlarından biri yırtılmış biraz soguduktan sonra çalıştırdık aküden sıkıntı verdi f3p motor tipi hararet düşük olmasına rağmen lambası sönmüyor müşürü arıyorum bende 2.3 adet müşür var motor üzerinde çözemedim bende