F7R Filitre Sesi ve Devir Kesici

ygt

Yiğit GÜLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Doğru söylemiş de o mesafe o kadar da uzak değil..Bizim renolar pek ses vermiyo zaten :D

evet haklısınız renolar çokses vermiyor 1.6 k4m motorlar ama f7r gercekten başarılı bır fılıtre sisteminde gerçekten

tatminkar ses veriyor lpg sistemın 5 cm bile uzak olması fark yaratır bılıyosuz kı

PuLaTHaNeLi

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yarın ilk iş bütün polis teşkilatını karşıma alarak katalizörü ve orta susturucuyu bagaja koyduracağım. Son susturucu yerinede güzel bir spor susturucu takıp filitreyide apaçık bir filitreyle değiştireceğim. Sonra arkadaşın araçtan 15" lik jantları söküp önlere takacağım. 0-100 denemesi yapacağım bakalım ne kadar fark edecek. Trabzonda yaptığım denemede 8,2 sn lik bir değer elde etmiştim. Aslında 8,7 ama lastiklerimin orjinal ebatlardan (50 yanak orjinali ama ben 55 koydum hay eşşek kafama...) büyük olduğunu düşünürsek sanırım daha düşüktür bu değer. Bakalım ne kadar fark olacak.

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Egzozu tek tek söktürmek yerine direk düzboru yaptırın headersdan itibaren..Az biraz ses kesmek için ortaya spor susturucu da atabilirsiniz sona da bi silincerlı takarsanız biraz olsan sesi kesersiniz..Üst devirler çok çok iyileşir garanti min 2-3 boy ileri atar aracı..

PuLaTHaNeLi

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Headers te kaçak var zaten kompresöre binince ve yüksek devirlerde resmen cızırdıyor. Spiral boruları vw passatınkiyle değiştirip iyileştirmiştik. 2 den 1 e indiği yer boydan boya yarılşmıştı onuda kaynattık ama sanırım kaynak tutmadı geri attı yerinden. Çıkma mıkma bir yerlerden sağlamını bulmam lazım.

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın şu durumuyla erenin karşısında durmanız gerçekten zormuş..Ar-ge çalışmaları başlasın yürümeyen F7R kalmasın :D

PuLaTHaNeLi

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla bankadan sırf bu iş için 3000 tl kredi çektik geçen hafta ama telefon faturası uçak bileti teyp derken yarısı gitti. Acilen benim teybe müşteri bulup egzoz parasını çıkarmam lazım :)

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gazda zaten giremiyor devir kesiciye ayarı kısık. Benzindede 7800 gibi hatta oraya varmadan giriyor.

Bu arada halil abi videoyu düzenlediğin için sağol ben nasıl yapacağımı bulamadım :)

adszzex.jpg

PuLaTHaNeLi

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eyvallah emmi :eyv

ygt

Yiğit GÜLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadasımın aracın sprallerı degiştirmiştik orjjinalle yarın net fiyat ögrenırım

EREN34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Babacım benim filtre seninkinden azıcık daha aşağıda.Farın arka alt kısmında.Keşke egzozdan önce dinleme şansın olsaydı.Kükrüyordu derler ya hani.Aynen o şekilde.Ben Aem kullanıyorum