f7r için celik piston arıyorum

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yuvalar genişletiliyor bu işlem için. Yani bir daha orjinali takma şansınız yok takarsanızda yuvalar genişlediğinden yanma odalarına yağ sızmaz resmen akar sonrası malum zaten :) O sebeple aşınma vs söz konusu olmadan, yani bildiğiniz segman atmaya kalmadıysa iş motor kapağını açıp elletmeyin diye ondan söylüyorum. Eren daha iyi bilir gerçi aydınlatacaktır.

Her markada yok o durum.Mesela benim orj piston çapı 79.5 ve aynı çapli wössner forged yüksek cr'li piston var :)

zerof7r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
peki ustam bunun tahmini maliyeti nedir yani sadece trigerin değişmesi verdik ustaya değiştir die ama yapmadan fiyat vermedi kazıklanmayalım bi fiyat bilgimiz olsun

EREN34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün yetkili servis maliyeti 350 TL civarlarında. Yanlış anımsamıyorsam orj. triger seti (kayışı bilyası) 175 TL civarındaydı

zerof7r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
burda servis yok malesef ili bi motor ustası var ona bıraktım trieride istanbuldan sipariş gecmis ama orjinalmi bilmiyorum velasım servis 350 alıyosa buda 250 300 gibi alması lazım

zerof7r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eren ustam bana acil piston lazım büyüğnü gectim pistonlar yamılmıs vurma yapıyomus normal f7r pistonu nerden bulabilirim acil cvp verirseniz sevinirim

SLC

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pistonlar neye vuruyor ?

zerof7r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
triger kayısı kopmustu cekip götürdük pistonlar yamulmus vurma yapıyomus velasım değişmesi lazım o yüzden piston lazım acil

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
pistonu acil bulamassın muhtemelen zaten renodada yoktur siparisle 20-30 gunde anca gelir fransada varsa
veya cok dusuk bir ihtimal bursada belki tozlu raflardan cıkar
elimde 4 adet clio rs pistonu var aynı capta uyarsa size ulasırsın bana detayları konusuruz
farkı sıkıstırması 11dir sizinki 10dur

bu arada triger setin 200lira renoda
tek piston 215 lira
tek segman takımın 155 liradır

Son düzenleme:

zerof7r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaslar özür diliyorum piston değil lazım olan malzemeler
1 takım subob 8+8 16 adet birde silindir kapak contası hiç bi serviste bulamadım bulabileceğim bide elinde olan varmı birde eren usta tel yazabilecekmisin