f7r motor

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
kelebeginden dolayı takılıyor gaz
hava alma yuksek rolanti sıkıntısıda varsa asınmıstır klebek
sıfırı gelmesse bana yaz sorunsuz cıkma bir kelebek ayarlarım sana

EREN34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ateshan kelebek almana gerek yok. F7r kelebek olayi kronik. Sokup bir guzel temizleyin. Daha sonra adam akilli yaglayin is biter rolanti ip gibi olur. gazi tokatlamaktan kurtulursunuz. kronik denebilir bu sorun. kelebek yayi yumusak kaldigindan oluyor. Ozellikle mil yuvalarini iyi yaglayin

ateşhan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben söker yağlar tamir edrm diyen varsa boğaz kelebeğini aracı getirririm istediğiniz yere

aytuğ kardeş boğaz kelebeği ayarlayablirsen sen genede ayarla 2 tane olur enfazla o da göz çıkarmaz nasılsa her zaman lazım olucak 542 714 63 16 dan ulaşırsan sevinirim

Moderatörün son düzenlenenleri:

EREN34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ateshan yapacak arkadas var. İstanbul anadolu yakasi. Uyarsa bir ayar yapalim

fortress34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konu sahibi arkadaşın izni olursa bende konuyla ilgili bir şey sormak istiyorum..

2001 megane coupe 1.6 16 valf aracımda havaların soğuduğu oranda artan rölanti problemim var..
Motor soğukken rölanti 2000 devire yaklaşıyor, devir hem salınım yapıyor hemde motor ısındığı zaman bile normal rölanti devrine düşmüyor yada çok geç düşüyor (10-20 km. aralığında)..
Tahmin ediyorum bu süre zarfında da zengin karışım yapmaya devam ediyor..
Acaba bu konuda bahsi geçen kelebek sorunu mudur benimki de? Yada problem nedir?

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
salınım yapıyosa rolanti valfi olabilir veya bsaka biryerden hava alıyro

Ayberk0616

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konu sahibi arkadaşın izni olursa bende konuyla ilgili bir şey sormak istiyorum..

2001 megane coupe 1.6 16 valf aracımda havaların soğuduğu oranda artan rölanti problemim var..
Motor soğukken rölanti 2000 devire yaklaşıyor, devir hem salınım yapıyor hemde motor ısındığı zaman bile normal rölanti devrine düşmüyor yada çok geç düşüyor (10-20 km. aralığında)..
Tahmin ediyorum bu süre zarfında da zengin karışım yapmaya devam ediyor..
Acaba bu konuda bahsi geçen kelebek sorunu mudur benimki de? Yada problem nedir?
Manifold contalarını ve boğaz kelebeğinin contalarını değiştirip rölanti valfini balata spreyi ile güzelce temizleyin eğer sorun devam ederse rölanti motorunuda değiştirin

fortress34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@RenaultSporT, @Ayberk0616

Çok teşekkür ederim bilgiler için, yarın söylediklerinizi yapacağım..