F7R nedir benim Coupé nedir?

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
F7R motor tipi,2.0 16 v 150 Hp güç üretir,sıkı makinadır...

selcukyilmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anladım benimki değil o zaman... :) Teşekkürler...

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizin Aracınız ( İDE )'dir.

selcukyilmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
IDE'lere de F5R deniyor sanırım... Google öyle dedi en azından... Bir de bu motorlar (IDE) benzin kalitesine karşı hassasmış belirli aralıklarla kurum ve enjektör temizliği yapılması gerekiyormuş... Kurum temizliği nasıl yapılır? Sizlerin bu konudaki fikirleriniz/tecrübeleriniz nelerdir?

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
IDE'lere de F5R deniyor sanırım... Google öyle dedi en azından... Bir de bu motorlar (IDE) benzin kalitesine karşı hassasmış belirli aralıklarla kurum ve enjektör temizliği yapılması gerekiyormuş... Kurum temizliği nasıl yapılır? Sizlerin bu konudaki fikirleriniz/tecrübeleriniz nelerdir?

Doğrudur IDE Serisinin Motor Kodu F5R'dır. F5R Motor Serisi Hassas Motorlardır. F7R Gibi Değildir, Benim Bildiğim Kurum Temizliği Carbon Clear İle Yapılabilir :eyv

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracınız ide'mi, k4m mi (1.6 16v) ?

megane1.jpg

selcukyilmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.6 16V RXI benim bildiğim bilgiler bunlar...

Bu arada yeni 100bin oldu...

100binin üzerindeki ve daha önce CC yaptırmamış araçlara önermiyorlar ve hatta şöyle de bir yorum var; "carbon clean enjeksiyon benzinli araçlarda gereksiz bir işlem. aracı biraz performanslı kullanın 3500-4000 arası, o zaten kurumu egsozdan atar." Ki zaten benim kullanım şeklim bu ama motorda rölantide bir titreme var hep... (hep dediğim 5 yıldır falan gösterdiğim her yer bunların çalışma şekli böyle dedi)

Bilemedim şimdi...

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.6 16V RXI benim bildiğim bilgiler bunlar...

Bu arada yeni 100bin oldu...

100binin üzerindeki ve daha önce CC yaptırmamış araçlara önermiyorlar ve hatta şöyle de bir yorum var; "carbon clean enjeksiyon benzinli araçlarda gereksiz bir işlem. aracı biraz performanslı kullanın 3500-4000 arası, o zaten kurumu egsozdan atar." Ki zaten benim kullanım şeklim bu ama motorda rölantide bir titreme var hep... (hep dediğim 5 yıldır falan gösterdiğim her yer bunların çalışma şekli böyle dedi)

Bilemedim şimdi...

senin aracın k4m motor koduyla adlandırılan 1.6 16 valf motora sahip. RXİ ise; donanım versiyonun en dolusunu barındırdığı anlamına geliyor.

F5R (İDE) ve F7R motorlar 2.0 hacimli motorlardır. ide'yle kendi aracını jantlar ve 4 disk frenden görür görmez ayırt edebilirsin.

rolanti dalgalanması/titremesi k4m motorlarda olağandır. emme manifoldu ve boğaz kelebeği oringlerini değiştir, kelebeği ve rolanti valfini temizle, bujileri orijinalleri ile değiştir/yenile. bobinleri de kontrol et, problem varsa dördünü birden değiştir. uzun yıllar sorunsuz binmeye devam edersin.

selcukyilmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
K4M... Bobinlerim yeni değişti... Diğerlerini ustama söyleyeyim baksın... Carbon Clean yapmaya gerek yok diyorsun sanırım?

Teşekkürler bilgiler için...