Fan çalışması

Makinaci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi akşamlar arkadaşlar aracım 2016 1.2 120bg manuel. Aracımın durdurduktan sonra fan çalışıyordu bu normal bişey mi bilen birileri yardımcı olabilir mi

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Normal..

trk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi akşamlar arkadaşlar aracım 2016 1.2 120bg manuel. Aracımın durdurduktan sonra fan çalışıyordu bu normal bişey mi bilen birileri yardımcı olabilir mi
bende 2013 1.2 joy 75bg olandan var normalde bir durum olmuyor sadece geçen yaz tatile giderken dağ yollarından 250-300 km agresif şekilde kullandım ve stop ettikten sonra fan yaklaşık 15-20 dk çalışmıştı. onun dışında hiç olmadı :D

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben bu soruyu bir ustaya sormuştum durunca fan çalışıyor normal mi diye ama o zaman 93 tempram vardı. usta fan durunca çalışır giderken araç kendini soğutur zaten dedi.

Makinaci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamam o zaman normal bişeyse sıkıntı yok :-D teşekkür ederim arkadaşlar cevaplarınız için

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Merhaba, Bunun terimi partikül eritmesi diye geçer. Kısa mesafelerde de bunu yapar. Aracınız da sıkıntı yok içiniz rahat olsun.

ibrahimerbasi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben oyle bişey farketmedim hiç 2014 dizel icon.bi arkadaşın fiestata 10 dakka sonra fan devreye giriyodu.fan müşürünü değiştirdi şuan bir fan calişma sesi yok.

clio2017

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kis gunu zordur fani calistirmak motor sogutma suyu seviyenizi kontrol edin siz yine isterseniz. haznenin uzerindeki max cizgisinin tam uzerinde ayarlanir genelde... Yazin siklikla karsilasirsiniz motoru kapadiktan sonra bir sure daha calismaya devam eder , ayrica giderkende calisabilir, Evet yolda giderken ruzgar biraz sogutur ancak genellikle trafikte yavas ilerlerken ruzgar gucu yeterince aogutma saglayamadiginda da calisir ille duruyorken calisacak diye bir kaide yoktur :)

Özgür Çetin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Normal usta.
Benım ıde yuksek hızla gıderken o sıcaklarda çalışmıyor
Stop ettigimde 5-10 dk arası durmadan calıştıgını bılırım.Kafaya takılcak bişi yok

Makinaci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zaten hep başıma gelmiyo bu olay 10 gündür kullanıyorum aracı daha 2 kere oldu onuda fark ettim kısa koşu mesafelerde yaptı. Teşekkür ederim yorumlarınız için içim rahatlamış oldu :eyv