Far Ampul Degisimi Aksilik

Burn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba, çok rutin olarak yaptığım ampul degisimi sırasında, park ampulünu degistirmek amacıyla cektigimde, sol farin park ampulu far icine düştü. Gozlemlerim neticesinde alabilecek bir yok goremedim ve yeni ampulu taktım. Orda durmasinin bir sakıncası var mi, ve pratik olarak nasıl alabilirim deneyimli kisilerden tavsiye bekliyorum.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Park ampulu cok ters yapilmis.cekiyom gelmiyor ben de kirilir diye fazla zorlamadim.tam olarak el girmiyor guc alinmiyor.siz fari söküp ampul deliginden sallayarak cikarabilirsiniz .

Burn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Park ampulu cok ters yapilmis.cekiyom gelmiyor ben de kirilir diye fazla zorlamadim.tam olarak el girmiyor guc alinmiyor.siz fari söküp ampul deliginden sallayarak cikarabilirsiniz .

Aynen zor çıkıyor, kablonun dibinden tutup yavaş ama kuvvetli bir şekilde ince ince çekin, geliyor merak etmeyin kırılcak bir parça yok. Dikkat etmeniz gereken şey, çekerken düz bir doğrultuda çekin yoksa benim gibi dalgınlıkla eğimli(yukarı-aşağı-sağa-sola) çekerseniz ampül orda kalabiliyor. Sanırım böyle kullanacağım, kimsenin dikkatini çekeceğini sanmıyorum pek belli olmuyor. Farı sökmek için tamponu indirmek gerekiyor, uzun iş. Servise gitsem 50 tl alıyor sadece tampon indirmeye.

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sadece tamponu indirmeye 110 lira istiyorlar :)

albaykadir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Biraz el becerisi tamponu tutmak icin bir yardimci ile 10 dk da indirebilirsiniz . renault un varsa ilk ogrenmek gereken tampon indirmek malum farlar icin😀

LG-H525 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Düşen ampül far aynasına zarar verebilir.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Park ampulunu kablosundan cekmeye cesaret edemedim kopar falan el de girmiyo niye boyle yaparlar anlamadim.

karadas87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorunu bende yaşadım park ampulü farın içine düştü gözden kayboldu hiç ellemedim yenisini takıp geçtim 3 yıl olmuştur rahat düşeli :)