Far ampülü

albaykadir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Usenmedim ampulu cikarmak icin tekerin oradan kapagi acip elimi soktum zor oldu lakin ampul gevsemisti sıktım yanmaya basladi şimdilik degistirmeyecegim 😀

LG-H525 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mtyucel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorunu halledebildiginize sevindim. Bizim araçlarda gergi teli yokmuş, o yüzden yuvada ki iki gömülü metal pimler zorladı beni sağ sol kanirtma ile cikarabildim. Bu arada ampulun kesik ve metal çıkıntı olan sabitleme yerini ampulu çıkarırken anlayabildim. Saat 5 yönüne bakıyor her ikiside bilginiz olsun. Ben de H1 kodlu General Electric Mega Ultra 120 modelleri ( fiyat uygun bu marka da) uzun huzmeli farlara takmıştım. Şimdi kısa ve uzunlar aynı renk ve tonda oldular.

Ankara / 2007 model 1.5 dci Megane II Expression Faz II Hatchback

albaykadir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorunu halledebildiginize sevindim. Bizim araçlarda gergi teli yokmuş, o yüzden yuvada ki iki gömülü metal pimler zorladı beni sağ sol kanirtma ile cikarabildim. Bu arada ampulun kesik ve metal çıkıntı olan sabitleme yerini ampulu çıkarırken anlayabildim. Saat 5 yönüne bakıyor her ikiside bilginiz olsun. Ben de H1 kodlu General Electric Mega Ultra 120 modelleri ( fiyat uygun bu marka da) uzun huzmeli farlara takmıştım. Şimdi kısa ve uzunlar aynı renk ve tonda oldular.

Ben cikartmayi denemeye baslarken yandi bu yuzden cikarma zorlugunu simdilik atlattim lakin bir level ellerim buyuk olsa hic yapamazdim bunu anladim. Ama sanirim bu bir uyariydi ömürleri azalmaya baslamis yinede bahsettiginiz modellerden birini alacagim yakin zamanda ikisini degirtirecegim

LG-H525 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

YILDIRIM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merceksiz farlar için ampül tavsiyeniz nedir arkadaşlar.

mtyucel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merceksiz Halojen farlar için de aynı tavsiyeler geçerlidir.

o6plaka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

YILDIRIM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ampül bu ama 64,90 yazıyor

YILDIRIM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben vazgeçtim yanlız benim araca takmaktan

YILDIRIM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mercek yok bende onun için karşıdan gelenden beddua almayalım. Kendim deli oluyorum o duruma düşeyim . Bi farcıya gittim normal ama farcının bu iyidir dedigi 10 tl lik bir ampül taktırdım üstüne bide ayarladı güzelce farlarımı ayar parası da almadı . Yani kısaca 10 tl ye 10 numara oldu

mtyucel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Orjinal Halojen ampuller karşıdan gelen sürücüyü rahatsız etmez. Önceki ampul gibi ayarlandıgı yere bakar. Sadece en boy olarak daha geniş bir görüş alanı sunar. Bu ampuller beyaz değil sarı beyaz karışımıdır. Orijinal ampul sarısı ndan daha beyazdır ama.