Far sökme hakkında yardımınız lazım abilerim

Recopi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese iyi günler kolay gelsin.Arkadaşlar aracım symbol 2 2010 model.Arka sağ farı sökü sis lambası takıcam ama farı sökemedim
vLGl84.jpg

rV4a83.jpg

Şekilde görülen yer elle sökülüyor orda sıkıntı yok.Bunu sökünce far biraz oynamaya başlıyor ama kendini salmıyor.

L4MXgZ.jpg2. resimdeki yeri söküncede geriye kalan bu fotoğraftaki dişler kalıyor 2 tane var.Ama bir türlü çıkaramadım.Ne ileri nede geri gidiyor.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden herkese çok teşekkürler

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 2 lerde o siyah uckeni cikartinca far i aliyorsunuz direk ama sizinkini bilmiyorum.

Recopi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servisi aradım.O üçgeni söktükten sonra kendine doğru biraz sert çek,gelir dedi ama ne kadar zorladıysam da olmadı

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bütün stopu o vida tutuyor çünkü vidayı ordan aldığınızda farda esneme falan oluyormu ?

Recopi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birazcık gevşeme oluyor ama 3. resimdeki yerler bariz bir şekilde tuttuğunu hissettiriyor.Onları çıkaramadım

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
onlardan gördüğüm kadarı ile iki tane var onları pense ile tutup ittiğinizde dışarı çıkmıyormu ?

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Hiç sökmeyin orada takılı bir lamba var fakat tesisatı yok boş yere sökmüş olursunuz. Sis lambasının tek yanmasının sebebi arkadan gelen seni frene basıyor sanmasın diye ;)

Recopi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Penseyle filan zorladım ama olmadı.Resimde de gözüküyor baya bi zarar vermişim :)

Recopi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hiç sökmeyin orada takılı bir lamba var fakat tesisatı yok boş yere sökmüş olursunuz. Sis lambasının tek yanmasının sebebi arkadan gelen seni frene basıyor sanmasın diye ;)
Sağ tarafta lamba yok,hatta lamba yeri bile açık bile değil ama bi kaç yerde okudum oraya yer açıp oluyormuş çünkü far da duy yeri varmış ama ama sadece lamba takılı değilmiş diye biliyorum

Recopi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abilerim bugun nihayet farı çıkardım.Bayağı bir kaba kuvvet istedi sıkışmış galiba.Ama hayalim suya düştü.Sağ tarafta sis farı yerinde duy yokmuş.Sadece plastik var maalesef.Ekstradan kablo çekmek lazım.:berbat