Far solma sorununa çözüm bulan var mı?

yucelyucel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dis macunu fara surun bez ile ovalayin 2 3 dakika sonra yikayin sonuc mukemmel

diş macunu nelere kadirmiş yanık yaralarından tutun far temizliği, diş temizliğine kadar kullanım alanı oldukça geniş :)) askerde hava değişimine gitmek için bacağına diş macunu sürüp bacağının bu şekilde kolay kırılmasına sebep olacağını düşünenleri bile gördüm. hehe

Heart0fSteeL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bi faydasini gormedim dis macunun bende nette gorup merak etmistim fari nasi sampuanlayip suyla yikiyosan temiz gibi duruyosa ilk yikandiginda oyle oluyo 2 kerede farlari distan temizlettim 4 5 ay sonra sararmaya basliyolar 50 50 100 lira gitti bosa yeni far alsam daha iyidi :) artik tabi vermiyorum para sararmis duruyo, bitanesi dahacok sarardi xenon far yada yeni far almayi düsünüyorum yada direk dis plastigi degistircek biyer denk getirirsem oyle yapicam ama farlari alirsam ilk isim seffaf kaplatmak olucak takmadan gerci isiya nekadar dayanacaklar gormek lazim xenon ampuller daha cok isi yayiyo bildigim kadar

berkay_design

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
far sıcaklığıyla alakalı bir durum değil anladığım kadarıyla. farı güneş ışınları bozuyor.

Heart0fSteeL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
far sıcaklığıyla alakalı bir durum değil anladığım kadarıyla. farı güneş ışınları bozuyor.
yok hocam farin sicakligiyla sararmiyo ciziklerden korumak icin farlari koruma yaptircamda fazla isi yayinca folyoyu eritiyomus arkadasin sislerinde xenon vardi fazla acik kalinca eritti zamanla cok sicak oluyo cünkü dokunamassin elle o derece

muratakdag

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim farlar hem içten hem dıştan sararmış. Far tamiri yapan birisi bu farlar artık patlamaz dedi. Sizce ne yapılabilir farin cami değişir mi ?

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi far arabayı en diri gösteren şey kanaatimce direk değiştirin eskilerde kaldırın ilerde lazım olur size 50 100 yıkamaya verceginize bir alın tam olur bence

ercan_j

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
far solmasını engellemenin tek yolu var önce 50 tl verip fark temizleteceksiniz daha sonra şeffaf folyo uygulaması yaptıracaksınız benim şahsi görüşüm

kaanadar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar ben yeni yaptım kendim bu işlemi sanayıde boya malzemeleri satan herhangi dükkana girin 1800 - 2000 numara zımpara alın birde tek bir kutuda olan pasta cila sulu bir şekilde ilk önce 2000 numaralı zımpara ile 20 dakika zımparalayın surekli sulayın kuru kalmasın siz zımparaladıkça far matlaşıcaktır daha sonra 1800 numaraları zımpara ile 10 15 dakika zımparalayın gene su ile daha sonra direk farın üzerine pasta cilayı dökün elinizle iyice yedirim üslübü ile ovalayın tekrar pasta cila dökün bidaha ovalayın daha su ile yıkayın farkını çok görüceksiniz dışarıda 100 tl vermenize hiç gerek yok bnce inş işe yarar hayırlı günler

berkay_design

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
pasta cilayı kuru bir şekilde yapmamız gerekmiyor mu?

Servet Aydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Polikarbon ön cam akrilik vernik ve uv filtresi ile kaplanır. Köpüklü yıkama gibi güçlü kimyasallar uv filtreyi söker, sonrasında Polikarbon sararır. Zımpara ile veya alternatif yöntemler ile far parlatılıp, akrilik vernik, plastik koruyucu cila veya uv ışığı kesen film ile koruma sağlanır.