Far yıkama sorunu...

serkan_yenidunya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fluence privilage adaptif far olan aracımda far yıkama sistemi oldugunu söylemişlerdi taaa ki bugun anladım ( aracı aralalı 4 ay oldu 4 bin km de ) bgn gün içerisinde deneme fırsatı yakaladım kullanma kılavuzunda ön camı yıkadıgınızda sistem otomatik olarak çalışacaktır deniliyor... bu denemeyi bi kaç defa yapmama ragmen sistemin çalışmadıgını fark ettim... Evren abi ye telefon açtım bilse bilse o bilir diye :D oda bilmiyormuş rezil olduk :D

işin espirisi bir yana youtube de aradıgımda sistemde farların açık oldugunu tespit ettim, bu sefer farları açıp ön camı yıkamaya başladım ve sistem otomatik olarak 2 defa ön farı yıkadı içim rahatladı ... :)))

bu olaylardan önce servisi aradım, ögle yemeginde oldugunu söylediler yemekten sonra bana geri dönüş yaptıklarında ise, yanlış yaptıgımızı ve sistemin çalışması için farların açık olması gerektigi kendilerine söyledigimde kendiside aynı sekilde yanıt verdi, bu bilgileride siz degerli dostlarımlada paylaşmak istedim...

birde görsel bi video ekleyelim tam olsun;

FLUENCE FAR YIKAMA - YouTube

keyifi seyirler, keyifli sürüşler...

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Paylaşımınız için teşekkürler
Bende mesajın başını okurken sonunu kendim yorumlayarak "farları açtıktan sonra deneme yaptınız mı?" diyecektim ki
Zaten siz çözmüşsünüz olayı.

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bir problem olmadığına sevindim. gerçekten yararlı ve estetik çalışan bir özellik :eyv

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynısını bende aracımı alınca yaşadım.Gece ilk denemiştim çalışıyordu.Gündüz denedim çalışmıyor.Su ekle kafalarına vur ı ıh.Sonra farı açıp denedim çalıştı :D

Biraz saçma yapmışlar bence arka silecek tuşu gibi birşey yapsalar ayrı kumandası olsa bence daha iyi olur.

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O videoyuda koyan bizim Tolga abi zaten forumun arama bölümüne fluence far yıkama yazsaydınız karşınızdaydı :)

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Far yıkama sistemli bütün araçlarda farlar kapalıyken bu sistem çalışmaz,92 senesinde kullandığım Tempra'da bile vardı bu özellik...:)

darkzine_metal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bizim 2010 fluda yok sonradan xenon ve far yıkama eklenmezmi acaba

excoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fabrika çıkışı xenonlu araçlarda far yıkama zorluluğu vardır. avrupa birliği cart curt olayları. dediğin 2 olay olur tabi ama ayrı bir su tesisatı elektrik aksamı biraz uğraştırabilir.

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sadece farlarınızın teki 750-1000 lira arasında, düşünün maliyetini :)
Arabayı değiştirmek daha mantıklı :)