Farlar konusunda yardim

omer26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçen hafta 2015 model 1.5 dci 90 bg touch fluence aldım ve uzun soluklu honda macerasından sonra aranıza katıldım. İlk olarak sisin teki patlaktı ve fanlı led beyaz sis taktırdım aydınlatma gerçekten mükemmel oldu. Kısa farlarım aldığımda beyazdı, sanırım farlar mercekli ve aydınlatması yetersiz kalıyor gibi geldi bana, kısa farlar için led ampül ;marka ,lumen ve k önerisi verir misiniz? Uzunlarım sarı, onlarıda şimşek etkili beyaza çevirmek istiyorum aynı şekilde arıza vermeyen ampül önerisi verir misiniz?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçen hafta 2015 model 1.5 dci 90 bg touch fluence aldım ve uzun soluklu honda macerasından sonra aranıza katıldım. İlk olarak sisin teki patlaktı ve fanlı led beyaz sis taktırdım aydınlatma gerçekten mükemmel oldu. Kısa farlarım aldığımda beyazdı, sanırım farlar mercekli ve aydınlatması yetersiz kalıyor gibi geldi bana, kısa farlar için led ampül ;marka ,lumen ve k önerisi verir misiniz? Uzunlarım sarı, onlarıda şimşek etkili beyaza çevirmek istiyorum aynı şekilde arıza vermeyen ampül önerisi verir misiniz?

Bence kisalar halojen uzunlar led olmalı. Cunku ben araçta bugüne kadar sayisiz marka led denedim ve özellikle yagisli havalarda yola etkisi sıfır. Yine otoban aydinlatmasi ve sokak aydinlatmasi varsa ortamda yine sifira yakın aydinlatma var. Dolayısı ile kisalara osram night breaker uzunlara da herhangi bir marka led almaniz daha faydali olacaktır.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

omer26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli yorumun için çok teşekkür ederim, okuduğum diğer konularda da bu görüş hakim, ledler bozulduğunda halojene döneceğim o zaman, uzunlar için led önerisi verebilir misin? Bazıları uzunlara takıldığında arkası sığmıyor demiş veya arıza lambası yakanlar oluyormuş

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli yorumun için çok teşekkür ederim, okuduğum diğer konularda da bu görüş hakim, ledler bozulduğunda halojene döneceğim o zaman, uzunlar için led önerisi verebilir misin? Bazıları uzunlara takıldığında arkası sığmıyor demiş veya arıza lambası yakanlar oluyormuş

Uzunlar için sıkıntı yok piyasadakileein hemen hepsi uyuyor. Ama ben led garage marka nano tip kullanıyorum.

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bir arkadaş hem kısa hem uzunlara niken taktı.
açıkcası kısalar çok hoşuma gitmedi.
uzunları şimşek etkisi için yapmıştı fena değil ama yinede xenon tadı vermiyor.

omer26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bir arkadaş hem kısa hem uzunlara niken taktı.
açıkcası kısalar çok hoşuma gitmedi.
uzunları şimşek etkisi için yapmıştı fena değil ama yinede xenon tadı vermiyor.

Xenon düşünmüyorum şimdilik fenni muayeneye 3 ay var, ampül ile uzunları çözsem yeter. Nikenin biraz fiyatıda uygun düşündüğüm bir marka, photonlar var pahalı ama yorumları olumlu onu kullanan var mı acaba?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben uzun kısa led kullanıyorum. Kisalardan hiç memnun değilim fakat benim kisalarda led olmasinin sebebi halijen varken yol uzerindeki boya gibi hafif kabartmali yerlerden gecerken halojen ampullerde titreme oluyor ve yolda bariz olarak belli oluyor. Bu durumu hiç sevmiyorum ve sırf bu sebeple kisalarda led kullanıyorum. Ledlerde hiç bir şekilde titreme olusmuyor.

omer26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben uzun kısa led kullanıyorum. Kisalardan hiç memnun değilim fakat benim kisalarda led olmasinin sebebi halijen varken yol uzerindeki boya gibi hafif kabartmali yerlerden gecerken halojen ampullerde titreme oluyor ve yolda bariz olarak belli oluyor. Bu durumu hiç sevmiyorum ve sırf bu sebeple kisalarda led kullanıyorum. Ledlerde hiç bir şekilde titreme olusmuyor.

Uzunlar için h7 ampul mü almalıyım? Arka kapağı kapanır mı?

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
h7 uygundur.
kapak kapanıyor.
yanlız far vidaları sökülüp biraz öne doğru çıkarılıyor.yoksa ampül değişimi yapacak kadar yer yok.