Farlar net göstermiyor

rizeli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç üzerinde orijinal xenon var, yeterince aydınlatmıyor diye değiştirip 8binlik taktırdım ama değişen birşey olmadı, akşamları yine yanımdan geçen araçların ışığı benimkini bastırıyor... hele yağmurlu havalarda hiç yanmıyormuş gibi kullanıyorum... bazen sisleri yakmasam önümü göremez oluyorum... ki sislerde sarı renk ampuller mevcut...

farları temizletmeyi düşünüyorum, sağ far içeri su alış, kirlenmiş... hem içten hem dıştan temizletmem lazım ama temizletme sonrası da ya değişen bir şey olmaz ise ?
jp6ml.jpg
jp6k0.jpg

jp674.jpg

jp5up.jpg

*İstanbullu

Çılgın Kangoocu-009,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mercek normal fara göre daha az aydınlatır her zaman ama göz almaz

MeHMeT

RFC Polisi
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
zaten yağmurlu havalarda xenon zayıf kalıyor diyorlar.ne kadar doğru olduğunu kullanmadığım için bilmiyorum

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Farlarda o kadarda bi yıpranma yok... başka bi forumda xenonun merceği islendirdiğini farları yıkayıp geri taktığını görmüştüm ve gözle görülür fark olduğunu söylemişti

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bi kere görmüyorum demişsiniz 8000 kelvin xenon takmışsınız kelvin değeri ne kadar yükselirse aydınlatma o kadar düşer zaten rengin değişmesi sizi aldatmasın, ilk önce orjinal değer olan 4350 kelvine dönün.Denildiği gibi farlarda pek bi yıpranma yok.Xenon'lar biraz aşağı gösterebilir Renault'un mercekli farlarında o sıkıntı var ben megane 3'ümde farın üstünde ayar vidası vardı karşıdakinin gözünü almayacak şekilde iki farıda aynı seviyeye gelecek şekilde değil aynı tornavida turuyla çevirip azıcık yükselttim farları

karaca35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Oncelikle hemen orjinal xenonlarini takmalisin aydinlatmasindan memnun olmak istiyorsan servisin yolunu tutum Osram 4350 Kelvin lik orjinal ampullerini alicaksin dostum oteki turlu 4300 kelvin ne takarsan tak gostermez ne varsa orjinalde var ayni sorunu bende yasadim ordan biliyorum servisten ampulleri alip gayet net goruceksin tane fiyati 296 TL pahali fakat baska yolu yok D2S Osram 4350 Kelvin Xenon ampulü

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorun bendede var yagmurda hele baya kotu oluyor buna karsılık uzun farlar inanılmaz iyi gosteriyor
farda yıpranmada yok pek ama artık mercegin içimi bozuluyor nedir anlamadım
benimde ampuller yansanayi elimde 2 adet orjinal philips ampul var bir ara onları takıcam bakalım nolcak
sökmüsken ulasabilirsem mercegi cıkarıp bakmayı dusunuyorum

karaca35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dostum phlilips ampullerde orjinal ampuller gibi degil aralarinda ucurum fark var suan aracimin ustunde teki philips otekisi Osram servisin taktigi ampul cidden ucurum fark var yani :/ orjinale yonelmenizi tercih ederim yani bosuna ugrasmanizi istemem sahsen cok ugrastim ama sonucunda ayni yere geldim Yetkili Servise

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mercekli Farların cıvası olduğunu duymuştum cıvası bittiği an aydınlatma pek sağlıklı olmuyor diye bir kaç konu okumuştum webten kapsamlı bir araştırma yapın sorun tam olarak neymiş.