Farları açınca ışığı güçsüzleşen gösterge paneli...

justsport85

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar farları açınça gösterge paneli hız göstergesi ışığı zayıflıyor sebebi akümü yoksa kaçak var bilgniz varsa paylaşın teşekkürler

dreamondata

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Direksiyonun sol tarafında gece farlar açık iken iç gösterge aydınlatmalarının ışık şiddetini ayarlaya bileceğimiz bir dimmer var. Eğer o kısık vaziyette ise bu şekilde olur. Onu açarsanız farları açıp kapatsanızda fark olmaz.

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şarjında sorun var bence

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Aracınız ne bilmiyorum ama bir çok aracın normal özelliğidir bu.Farları yakınca gösterge paneli ve konsol ışıkları bir kademe kısılır.

nasty

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
normalde zaten en az bi kademe kısılır. ama daha öncekilerden çok kısılıyor ve sol taraftan ayarlamaya çalıştığınızda ayar tutmuyorsa ki bende o şekilde oluyordu garantiden tuş değişti ve sıkıntı kalmadı. Dimmer bozulmuş ve sorunu çözdüler.

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Direksiyonun sol tarafındaki tekerleği çevirmeyi deneyin :eyv

m.gokceoglu

Denizli , T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracımdada oluyor bu olay hatta çoğu araçlarda oluyor. Sebebi ise farları açınca ortam karanlık olduğu için gösterge gözünüzü almasın diye kısılır.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

m.gokceoglu

Denizli , T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Düzeltme gereği duydum, farı açınca sadece teyp ekranı ve km ekranı kısılır. Hız göstergesi kısılmıyor. Ayarı yapılıyor. Eğer parkta parlak farı açınca kısık yanıyorsa akü, şarj dinamosu yada dimmerde arıza olabilir

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fluence aracımda olanı diyeyim. gösterge ve radyo ekranı ışık şiddeti far kapalı iken en üst seviyede. ben şiddeti ayarlama yerinden kıstım ve sonuç olarak farları açınca ışık şiddeti düşüyor. clio4 de aynı prensibe sahiptir diye düşünüyorum. ayar butonu konumunu değiştirip deneyin

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu durum çok normal arkadaşım Yandan sol alttan ışık derecesini yükseltebilirsiniz:eyv