Fatih Terim’den Niasse açıklaması

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fatih-terim-milli-takim-300x169.jpg

A Milli Futbol Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, Oumar Niasse ile ilgili çıkan haberlere açıklık getirdi.

Türkiye Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, İsveç maçı öncesinde açıklamalarda bulundu. Fatih Terim yaptığı açıklamada, Akhisar Belediyespor’lu futbolcu Oumar Niasse konusuna da açıklak getirdi.

Fatih Terim Niasse ile ilgili yaptığı açıklamada, “Hem müslüman hem Türk. Milli Takım’da oynamak istiyor. Kısa adı Oumar bildiğim kadarıyla, Türkçe’de Ömer. Kim Türkiye’yi seviyorsa ve milli takımda oynamak istiyorsa neden olmasın. Aurelio ile oynadık. Hepsine gönlümüzü açtık. Aslan gibi de oynadılar. Rakiplerimizde böyle bir şey yok. Bir sürü orijini farklı oyuncu barındırıyorlar. Kimse de senin orijinin ne diye sormuyorlar. Benim için geçerli olan ben Türküm diyorsa hiç itirazım olmaz. Atatürk’ün bir lafı vardır. “Ne Mutlu Türküm diyene”

Böyle milli takımlar çok var. Almanya’da, Fransa’da, yarın oynayacağımız İsveç’te de var. Kendini Türk hisseden herkese kapımız açık. Kimse ben ve arkadaşlarımıza da siz bulamadınız siz ikna edemediniz demesin.” dedi.

http://www.theworldline.com/fatih-terimden-niasse-aciklamasi/