Faz 1 ile Faz 2 Arasındaki Farkı Soranlar Olmuş

MeganeSever

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar faz 1 ile faz 2 farklarının birkaç tanesini yazacağım eksik varsa yoruma eksiği yazmanız güzel olur.

-Ön panjurda marka sembolünün yanındaki rüzgarlıkların açısı biraz daha eğiktir faz 2 lerde, faz 1 lerde ise eğik değilde düz bir şekil almıştır.

-Faz 1 lerde arka stoplarda sinyal ışıklarının olduğu bölüm yuvarlaktır, faz 2 lerde düzdür.

-Faz 1 lerde rpm göstergesi sağda, faz 2 de soldadır.

-Faz 2 lerde yol bilgisayarı ekranı, ön konsoldaki küçük teyp ekranı vs. beyaz ışıklıdır, faz 1 lerde turuncu ışıklıdır.

-Faz 1 lerde hız göstergesindeki çubuğun gövdesi gümüş, faz 2 lerde siyahtır.

-Faz 1 lerde teypler kasetlidir, faz 2 lerde teyplerde kasetçalar yerine CDçalar vardır.

-Motor olarak 1.6 larda bi fark var 2 versiyonlarda makyajsız kasa yani faz 1'de 1.6 motor 115 psı yani 115 beygir idi, faz 2 lerde 110 beygire düşürüldü (acaba neden yapmışlar)

-Faz 2 lerde normal 2.0 16v motor seçeneği kaldırıldı, sadece 2.0 T renault sport r225 ve r226 versiyonları yer aldı.

Eksi varsa düzeltmek için yukarıda belirtildiği gibi yorumlara yazarsanız sevinirim.

Son düzenleme:

delimatrock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
-Faz 1'in dizel versiyonları 80 bg ve 100 bg idi. Faz 2'de 85 bg ve 105 bg oldu.

-Faz 1'lerin donanım versiyonları boştan doluya: Authentique, Extreme ve Dynamic. Faz 2'lerin donanım versiyonları boştan doluya Authentique, Extreme, Expression ve Privilege.

MeganeSever

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
-Faz 1'in dizel versiyonları 80 bg ve 100 bg idi. Faz 2'de 85 bg ve 105 bg oldu.

-Faz 1'lerin donanım versiyonları boştan doluya: Authentique, Extreme ve Dynamic. Faz 2'lerin donanım versiyonları boştan doluya Authentique, Extreme, Expression ve Privilege.

Faz 2 lerde Dynamique versiyonunun mevcut olduğunu görmüştüm.

delimatrock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben 2007 ve sonrasında dynamique yerine privilege çıktı diye biliyordum, yanlış biliyor olabilirim.

Bu arada faz 2'lerde expression ile privilege arasında exception diye bir donanım paketi daha var, onu da eklemiş olayım.

MeganeSever

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben 2007 ve sonrasında dynamique yerine privilege çıktı diye biliyordum, yanlış biliyor olabilirim.

Bu arada faz 2'lerde expression ile privilege arasında exception diye bir donanım paketi daha var, onu da eklemiş olayım.

Sportway paketini de unutmayalım :)

delimatrock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aaa onu nasıl unuttum yaa, bi önceki aracın sportway'di :)

Sportway 2005 ve 2006 da çıktı. Bu donanımda Authentique'e ek olarak ön dirsek dayama, hız sınırlayıcı ve hız sabitleyici vardı.

popshot

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Faz 1 lerdeki dynamic versyonu faz 2 lerde exception olarak çıkmaya başladı.Exception dynamicten farkı ise ,dynamic te kapı kartonlarında aydınltmalar ve motor iç ve bağaj iç kısımlarında ses yalıtım keçeleri olmasıdır.Exception nun birçok artısı var tabi.Görünüş olarak çok daha şık bir araç.
Faz 2 donanımları aqentic ,expression ,extreme,expression plus ,exception(2 versyonu mevcut) ve privilage dir.
Faz 1 lerde gösterge süperliği sert plastik.Faz 2 lerde ise (exception,expressiın + olanlar ve privilage modelleri) gösterge siperliği yumuşak yapıdadır.
Faz 1 lerin kapı kolları krom a çok yakın bir renk.Faz 2 lerin dolu ları ise düz gri renktedir.Buna iç kapı açma kollarıda dahil.
Faz 1 lerin dolu versyonlarında torpido kapağı çıtası yoktur faz 2 lerde mevcut.
Faz 1 lerde mercekli far yoktur faz 2 lerin dolu versyonlarında bu mevcut.
Faz 1 lerde sis farı bağlantı çıtası (Gri çıta)yoktur.Faz 2 exception expression plus ve privilage 2009 ve 2010 larda mevcut.
Faz 1 lerin teyp çerçeve rengi bal kovanı deseninde koyu giri ,faz 2 lerde düz açık renk giridir.
Faz 1 kaset çalar lakin faz 2 expression plus ,exception ve privilage mp3 çalar diğer faz 2 ler track çalar dır.
Faz 1 ve Faz 2 lerin koltuk döşemeleri farklıdır.
Faz 1 1.5 dci euro 4 faz 2 bazı 1.5 dci motorlar euro 5 emisyon normlarına yakın motorlardır.
Faz 1 ler 6 kollu jant faz 2 ler 9 kollu çelik jantlara sahiptir.(hepsi değil)
Faz 1 ön renault logo ebatı faz 2 lere göre küçüktür.
2010 faz 2 lerin bazı modelleri karartılmış fardır.
Aklıma gelen bikaç fark bu.Diğerleri yukarıda belirtilmiş zaten.

Son düzenleme:

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Exception Faz 1 de de az sayıda var.Mercekli zenon far ,Faz 1 dynamique executive pakette var yıkamasıyla birlkite.Ayrıca bu exe pakette 6 lı cd changer da var.

popshot

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende şimdi öğrendim.Türkiye de görmedim hiç bu paketi.
exception az bulunuyor İstisna paket adı üstünde :)

MeganeSever

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Faz 1 lerdeki dynamic versyonu faz 2 lerde exception olarak çıkmaya başladı.Exception dynamicten farkı ise ,dynamic te kapı kartonlarında aydınltmalar ve motor iç ve bağaj iç kısımlarında ses yalıtım keçeleri olmasıdır.Exception nun birçok artısı var tabi.Görünüş olarak çok daha şık bir araç.
Faz 2 donanımları aqentic ,expression ,extreme,expression plus ,exception(2 versyonu mevcut) ve privilage dir.
Faz 1 lerde gösterge süperliği sert plastik.Faz 2 lerde ise (exception,expressiın + olanlar ve privilage modelleri) gösterge siperliği yumuşak yapıdadır.
Faz 1 lerin kapı kolları krom a çok yakın bir renk.Faz 2 lerin dolu ları ise düz gri renktedir.Buna iç kapı açma kollarıda dahil.
Faz 1 lerin dolu versyonlarında torpido kapağı çıtası yoktur faz 2 lerde mevcut.
Faz 1 lerde mercekli far yoktur faz 2 lerin dolu versyonlarında bu mevcut.
Faz 1 lerde sis farı bağlantı çıtası (Gri çıta)yoktur.Faz 2 exception expression plus ve privilage 2009 ve 2010 larda mevcut.
Faz 1 lerin teyp çerçeve rengi bal kovanı deseninde koyu giri ,faz 2 lerde düz açık renk giridir.
Faz 1 kaset çalar lakin faz 2 expression plus ,exception ve privilage mp3 çalar diğer faz 2 ler track çalar dır.
Faz 1 ve Faz 2 lerin koltuk döşemeleri farklıdır.
Faz 1 1.5 dci euro 4 faz 2 bazı 1.5 dci motorlar euro 5 emisyon normlarına yakın motorlardır.
Faz 1 ler 6 kollu jant faz 2 ler 9 kollu çelik jantlara sahiptir.(hepsi değil)
Faz 1 ön renault logo ebatı faz 2 lere göre küçüktür.
2010 faz 2 lerin bazı modelleri karartılmış fardır.
Aklıma gelen bikaç fark bu.Diğerleri yukarıda belirtilmiş zaten.
Faz 1 lerde de mercekli far mevcut ama üst versiyonlarda, bende faz 2 authentique var ama mercekli far mevcut faz 2 nin üst modellerinde mevcut değil sadece ve gösterge siperliği tüm faz 2 lerde yumuşak sünger :)

Venus_V3_5580 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi