Faz 2 Mercekli Far

faysan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar faz 2 lerde orjinal mercekli far taktıran var mı ? Varsa performansı normal fara göre nasıl ? Bilgi veren olursa memnun olurum..

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hangi aracın ?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar faz 2 lerde orjinal mercekli far taktıran var mı ? Varsa performansı normal fara göre nasıl ? Bilgi veren olursa memnun olurum..

Halojen ile mercekli far arasında mutlaka fark vardır ama açıkcası mercekli far ile sarı renk ampul kullanırsanız halojenden pekte bir farkı yok. Merceğin bana göre en güzel yanı karşıdan gelen sürücünün gözünü almıyor olması. Ama mercekli far içine xenon veya bi xenon takarsanız o zaman iyi aydınlatır.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

faysan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 3 excutive

faysan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Halojen ile mercekli far arasında mutlaka fark vardır ama açıkcası mercekli far ile sarı renk ampul kullanırsanız halojenden pekte bir farkı yok. Merceğin bana göre en güzel yanı karşıdan gelen sürücünün gözünü almıyor olması. Ama mercekli far içine xenon veya bi xenon takarsanız o zaman iyi aydınlatır.

Xenon taktırınca muayeneden geçmiyor diye biliyorum.Ayrıca piyasada çok kalitesiz xenon paket mevcut önerebileceğiniz bir paket var mı ? Bir de led xenon varmış ve muayeneden geçiyormuş bu konuda bilgisi olan var mı ?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Xenon taktırınca muayeneden geçmiyor diye biliyorum.Ayrıca piyasada çok kalitesiz xenon paket mevcut önerebileceğiniz bir paket var mı ? Bir de led xenon varmış ve muayeneden geçiyormuş bu konuda bilgisi olan var mı ?

Led aldım ben 450 tl montaj dahil. Zaten montajı çok zor değil. Ampul değiştirir gibi takılıyor ( mercekli far icin ). Muayeneden geçmesi çok önemli değil ama bunların geçtiğini söylediler. Geçmezse eskileri takar geçerim. Bi xenon olmasa da xenon bu araçların orjinalinde var üst donanımlarda. Bu tip olaylarda tavsiyem ille de almak isterseniz paraya kıyıp adam akıllı bir şey almak. Bu ürünlerde garanti de önemli. Örneğin alakası yok ama geçenlerde camlara film yaptırdım ceza uygulanırsa bize gel dedi ve kurumsal bir firma. Yonetmelige uygun yaptıkları icin sorun yaşayan olmamış daha.

gurdal07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok güzel gorunuyorlar ama bence aydinlatmayi yetersiz buluyorsaniz ampulü degistirin osram yada philips falan diyi diyorlar