FelixCrail'in Modus'ü

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
29.04.2013 de eşime aldığım modus

- 141.800KM
- 1.6 1.6V
- 4 İleri tam otomatik şanzıman
- 6 Airbag (ön,koltuk yanı ve arka direkler)
- Cruise Control
- Hız Limitleme
- Stil Paket ( Sis farı + Alaşımlı Jantlar)
- ABS
- Cam Tavan

Sade bir ön konsola sahip. otomatik vites kolu biraz daha küçük olabilirdi. teybin düğmelerine biraz sert basmak gerekiyor, çok kullanışlı değil.
imag1315e.jpg

teybin sert tuşlarının aksine son derece yumuşak dokunuşlar ile harekete geçen direksiyon kolundaki teyp kontrol kolu gayet başarılı. direksiyondan elinizi kaldırmadan ses açma, radyo frekansı arama ve radyo/cd çalar arası geçiş yapmak mümkün.
imag1316j.jpg

direksiyon üzerinde cruise control'e ait tuşlar bulunuyor. tabi bunları aktif hale getirebilmek için cruise controlü on konumuna getiren direksiyon solundaki tuşa basmak gerekiyor öncelikle. cruise control oldukça kararlı bir şekilde çalışıyor. kusursuz demek yeterli olur sanırım.
imag1317gn.jpg

arka camlar maalesef manuel. sadece ön camlar elektrikli. sürücü camı tek dokunuş ile inip kalkabiliyor.yolcu camında bu özellik yok maalesef
imag1318r.jpg

tavana içerden bakış
imag1319e.jpg

manuel arka kapı camının kolu. arka kapılarda kolon var fakat ses primera kadar tatmin edici değil. ses sistemi tıngırdasın yeter diyenler için ideal sadece.
imag1320.jpg

tavanın diğer görüntüsü
imag1321.jpg

arka koltuklar en arka konumda iken bagajın hacmi.
imag1322z.jpg

arka koltuklar isteğinize göre 2li yada 3lü konuma alınabiliyor. 2li iken koltuklar en arkaya kadar gidebiliyor ama 3lü iken en arkaya gidemiyor.
koltuklar 2li iken kenarlarda bardaklıklar beliriyor.
koltuklar 2li konumda iken
imag1323e.jpg

koltuklar 3lü konumda iken
imag1324r.jpg

arkada oturanların kışın ayakları üşümesin diye ön koltukların altına hava mazgalları yerleştirilmiş
imag1325p.jpg

kapı çıtasında aracın motor özelliklerini görmek mümkün. otomatik olan moduslerin hepsi 1.6 16V. manuel olanların hepsi 1.4 16V. birde dci olanlar var ve hepsi manuel.
imag1326v.jpg

cam tavan kapalı iken dıştan görünüm.cam tavanın perdeleri daha iyi olabilir. güneş geçirgenliği çok düşük güzel ama bir ray sistemi içinde hareket etseymiş daha kolay kapanıp açılırmış.
imag1327v.jpg

ön görünüm.stil paket olduğu için sis farı var
imag1330.jpg

yandan görünüm.gene stil paket olmasından ötürü alaşımlı jantlar var. jantlar çalınmaya karşı kilitli jant göbeği ile korunuyor. özel bir şifresi var onla açılıyor sadece. resimden de görüldüğü üzere benim arka tekerin göbek şifresinde bir sorun olduğu için eski sahibi kırarak çıkarmış kapağı malesef.kapağı oraya sabitlemenin bir yolunu bulabilirsem görüntüyü düzelticem
imag1331o.jpg

diğer bir görünüm
imag1332.jpg

benim aracın bagajı sadece yukarı açılıyor. komple bagaj kapağını açmadan aşağı doğru açılan ufak bagaj kapağı bende mevcut değil
imag1333f.jpg

üstten görünüm
imag1335.jpg

scenicteki gibi ilginç saklama yerleri var. her iki ön koltuk ayak kısmındaki gizli bölme
imag1336v.jpg

bu bölme ne için anlamadım açıkçası. içine ufak tefek şeyler konulabilir ancak. evrak kağıt vs olmaz. içini temizlemeyi unutmuşum kusura bakmayın. arabayı aldığımda çok pisti içi. bu bölme gözümden kaçmış.bu bölme sadece ön yolcu koltuğunda mevcut
imag1337u.jpg

yakıt olayını tam test edemedim çünkü depoyu fullemem lazım.50-50 atıyorum hep.yol bilgisayarı kalan menzil, harcanan yakıt miktarı, ortalama hız,ortalama tüketim ve anlık hızı gösteriyor.

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok güzel araç :eyv
forumda ki nesli tükenen araçlara sahip olmak da başka bir duygu :aytuğ

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu arada araca brc my-11 lpg takıldı. şehir içi 10lt, şehir dışı 6-6,5lt civarı lpg tüketiyor

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok Şik Bir Araç , ALLAH Kaza Bela Vermesin , Keyifli Sürüşler :eyv:eyv

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Maşallah kazasız belasız kullanın aracınızı...:eyv

• Beğen
Tepkiler: FelixCrail

ugurcan52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maşallah kazasız belasız kullanın, 1.6lar serilikleriyle bilinir ; 2 sene önceki modusumu gördüm :)

AdnanSim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok fazla değişik geldi bana,hoş ama bayan için ideal :eyv

ugurcan52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
rn66.jpg
[/IMG]

Çirkin diyenler oluyor , aslında değil bunu unutmayalım :)

ardadrmz

Arda Durmaz, T.C Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
maşallah kazasız belasız

Onur Eracar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
allah kaza bela vermesin güle güle kullanışlar